Weleda
Weleda Baby

Włodzimierz - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Włodek, Włodzio
Znaczenie : władaj mając autorytet
Planeta : Wenus
Znane : Włodzimierz Cimoszewicz, Władimir Kliczko, Włodzimierz Lenin, Włodzimierz Lubański, Włodzimierz Matuszak, Włodzimierz Mazur, Vladimir Nabokov, Władimir Putin, Włodzimierz Tetmajer, Włodzimierz Smolarek, Włodzimierz Szaranowicz, Włodzimierz Wysocki
Imieniny : 16 stycznia, 15 lipca

Historia imienia

Imię Włodzimierz powinno właściwie brzmieć „Włodzimir”, lecz jak wiele słowiańskich imion zostało przez naszych przodków przekręcone. „Włodzi” pochodzi od władzy, władania; słówko „mir” oznaczało u dawnych Słowian porządek, prawo, także autorytet i sławę, a w języku rosyjskim zaczęło także znaczyć „świat” i „pokój”. Tak więc imię Włodzimierz można rozumieć jako magiczne zaklęcie-życzenie: „rządź mając autorytet” albo „zdobądź autorytet rządząc” (co prawie na jedno wychodzi). Tak czy inaczej, imię to powstało jako imię dla światłych i rozumnych władców. Dziś już mało w nim czujemy owych jowiszowych, władczych wibracji; dla nas ma ono raczej charakter planety Wenus: emanuje łagodnością, zamiłowaniem do zgody i porządku, a także poczuciem harmonii i piękna.

Znaczenie imienia Włodzimierz

Władaj mając autorytet –  imię to powstało jako imię dla światłych i rozumnych władców.

Numerologia imienia Włodzimierz

Jest to zgodne z liczbą tego imienia, którą jest obecnie DWA, liczba dyplomatów i mediatorów.

Jaki jest Włodzimierz?

Włodzimierzowie mają wielki talent do życia we wszelkich grupach i działania w zespołach i w strukturach. Potrafią zaspokoić sprzeczne wymagania różnych swoich klientów, zwierzchników i kontrahentów. Umieją dyplomatycznie wybrnąć z trudnych sytuacji. Bez trudu, już jako mali chłopcy, uczą się zasad grzecznego zachowania, estetycznego jedzenia i salonowej konwersacji. Potrafią pozyskiwać sobie sympatię i poparcie ludzi, a także wykorzystywać słabostki konkurentów. Kiedy przyjdzie potrzeba, potrafią stanąć na czele i wykazują się wtedy sporą odpowiedzialnością – ale, zgodnie z naturą numerologicznych dwójek, milsza jest im rola kogoś „drugiego”, dyskretnie działającego doradcy i pomocnika. Patronująca im planeta Wenus obdarza ich także talentami w dziedzinie sztuk, z muzyką, aktorstwem i malarstwem na czele.

Znak zodiaku imienia Włodzimierz

Na rozwój pewnych znaków zodiaku imię to wpływa znakomicie – na inne gorzej. Na pewno wspomaga wrodzone uzdolnienia znaków Wenus: Wagi i Byka oraz Raka i Ryb. Dobrze też wpływa na Bliźnięta i Wodniki, na Lwy, Strzelce i Panny, zwiększając ich wrażliwość i talenty artystyczne. Natomiast mniej odpowiednie jest dla Baranów, Skorpionów i Koziorożców, którym potrzebna jest z natury większa samodzielność i brak oporów.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

404 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent