UD

Kuba - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Kubuś
Znaczenie : niech Bóg ma w opiece
Planeta : Pluton i Wenus
Znane : Jakub Błaszczykowski, James Cameron , Jim Carrey, James Cook, Jacob Grimm, James Hetfield, Jakub Janda, Jakub Jarosz, Jim Morrison, James Patrick Page, Giacomo Puccini, Jakub Wesołowski
Imieniny : 5 lutego, 14 marca, 6 maja, 1 czerwca, 14 lipca, 25 lipca i 9 października
 

Historia i znaczenie imienia Kuba

Imię Kuba jest zdrobnieniem od imienia Jakub, pochodzącym od hebrajskiego Ia′qob, czyli niech Bóg – Jahwe ma w opiece. Zgodnie z decyzją Rady Języka Polskiego z 2006 roku, Kuba funkcjonuje również jako oddzielne imię, które oficjalnie może figurować w dokumentach. Było ono notowane w tej formie w Polsce już od czasów średniowiecza.

W 2020 roku imię Kuba znalazło się w drugiej połowie pierwszej setki imion najczęściej nadawanych w Polsce.

Numerologia imienia Kuba

Liczba imienia Kuba to numerologiczna ÓSEMKA, pasująca do ludzi ambitnych i pracowitych.

Jaki jest Kuba?

Dla Kuby już od wczesnego dzieciństwa najważniejsze jest osiąganie swoich zamierzonych celów. To jeden z tych ludzi, którzy od zawsze wiedzą, czego chcą i do tego mozolnie dążą, podporządkowując temu całe swoje życie. Kuba nie widzi miejsca na spontaniczność, nie chce też tracić na nią czasu. Kieruje się w życiu rozsądkiem, a intuicja jest mu obca. Przed podjęciem decyzji zastanawia się więc, co mu się bardziej opłaca i jak na tym wyjdzie. Ma dość wąskie grono przyjaciół i potrzebuje dużo czasu, by komuś zaufać. Jest postrzegany jako profesjonalista we wszystkim, czego się podejmie. Nie akceptuje półśrodków, do każdego zadania należycie się przykłada. Jest zawsze punktualny i dokładny, cech tych oczekuje również od innych. W życiu miłosnym także bywa wymagający i nie jest łatwo sprostać jego oczekiwaniom.

Znak zodiaku imienia Kuba

Imię Kuba najlepiej pasuje do znaków Panny i Bliźniąt, które najlepiej pasują do ambitnego charakteru tego imienia.

595 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent