Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Szczepan - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Szczepanek, Szczepanuś, Szczepek
Znaczenie : od imienia Stefan
Planeta : Mars i Księżyc
Znane : Szczepan Grzeszczyk, Szczepan Józef Gółkowski, Szczepan Keller, Szczepan Jeleński
Imieniny : 3 sierpnia i 26 grudnia
 

Historia i znaczenie imienia Szczepan

Imię Szczepan pochodzi od imienia Stefan – jest to spolonizowana forma tego greckiego imienia. Imienia Szczepan zaczęto używać jeszcze zanim w języku polskim ustanowiono spółgłoskę f, która była wówczas zastępowana przez b lub p. Jest to imię niezbyt popularne, w 2018 roku nadano je 104 chłopcom.

Numerologia imienia Szczepan

Liczba imienia Szczepan to numerologiczna JEDENASTKA, liczba mistrzowska, opisująca osoby stworzone do wyższych celów.

Jaki jest Szczepan?

Szczepan to osoba obdarzona silną intuicją i wewnętrznym głosem, których nigdy nie powinien lekceważyć. Zazwyczaj to właśnie one nakierowują go na odpowiednie tory działania. To mężczyzna, który doskonale rozumie innych, wyczuwa ich stany i nastroje. Cechuje się ogromną empatią i szacunkiem, również dla odmienności czy różnicy w poglądach. Jest z natury inteligentny, czym wyróżnia się już od dzieciństwa. Jego empatia nakazuje mu pomagać innym, nawet jeśli go o to nie proszą. Szczepan jest bardzo charyzmatyczny, ciągle poszukuje wyższych celów, miewa niesamowite pomysły, co do których można czasem odnieść wrażenie, że są wręcz nazbyt odrealnione. Jego osobowość często inspiruje innych, którzy pragną być choć odrobinę jak on. Szczepan jest przeciwieństwem konformizmu, zawsze działa tak, jak czuje i chce, nigdy nie podążając za innymi. To on jest sam dla siebie kompasem i drogowskazem. Bywa, że przy nadmiarze pomysłów brak mu cierpliwości do ich realizacji, przez co może się dość szybko zniechęcać.

Znak zodiaku imienia Szczepan

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Szczepana to Baran i Bliźnięta, które najlepiej współgrają z jego charakterem i odwagą w działaniu.

409 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent