UD

Stefan - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Stefek
Znaczenie : uwieńczony, ukoronowany
Planeta : Mars i Pluton
Znane : Stefan Batory, Stefan Friedmann, Stephen Hawking, Stephen King, Stefan Majewski, Stefan Niesiołowski, Steven Spielberg, Stefan Wyszyński, Stefan Żeromski
Imieniny : Imieniny: 2 września (na pamiątkę świętego króla Węgier), 2 i 16 sierpnia, 7 października i 28 listopada

Historia imienia

Stefan to jedno z imion „królewskich” – podobnie jak Karol, Edward czy Ludwik .Tak miał na imię pierwszy król Węgier, uznany przez Kościół za świętego, i od jego czasu królestwo węgierskie jest zwane „koroną św. Stefana”. Do niedawna imię Stefan było w Polsce nader popularne, lecz od dwóch pokoleń mniej o nim słychać.

Znaczenie imienia Stefan

Imię Stefan znaczy  po grecku: ukoronowany.

Numerologia imienia Stefan

Liczbą tego imienia jest OSIEM. Ósemka w numerologicznym słowniku oznacza zanurzenie się w życiu praktycznym i materialnym, walkę z przeciwnościami losu i uporczywe zmierzanie do celu („koniec wieńczy dzieło” – jak mawia łacińskie przysłowie).

Jaki jest Stefan?

Stefanowie lubią sprawdzać się w twardej konkurencji. Pociąga ich życie podporządkowane wynikom i sukcesom, nakierowane na cel wart wielkich starań i poświęceń. Dążą do wyników, które można zmierzyć i obiektywnie ocenić. Są konsekwentni i zawzięci, uporczywie trzymają się raz podjętych planów, często lekceważą sobie rady i przestrogi przyjaciół, i nie wzrusza ich, gdy ktoś ma odmienne zdanie w ważnych dla nich sprawach. Zwykle uważają, że tam, gdzie innym się nie udało, im udać się musi. Potrafią angażować wielkie siły w przedsięwzięcia niesprawdzone i ryzykowne. Zdarza się też, że przy wszystkich swoich talentach bywają w życiu niepoprawnymi idealistami i fantastami. Stefanowie z zasady lekceważą własne porażki, niepowodzenia traktują jako przejściowy etap na drodze do sukcesu i patrzą z góry na tych, którzy cofają się z obranej drogi. Ich opiekuńczą planetą jest Pluton, co oznacza, że niełatwo jest ich złamać, a w razie niepowodzenia zaczynają od nowa, stale ufni we własne siły. Królewska historia tego imienia sprawia, że Stefanowie chętnie biorą odpowiedzialność za innych, dobrze się czują na kierowniczych stanowiskach, a nawet zdarza się im tyranizować otoczenie. Ale w naprawdę trudnych sytuacjach schodzą z mostku ostatni. Ujemną stroną wpływów liczby osiem jest to, że często muszą włożyć mnóstwo wysiłku i trudu, aby osiągnąć coś, co numerologicznym trójkom i szóstkom przychodzi lekko lub wręcz jest podawane jakby na tacy. Ale rasowy Stefan nie jest miłośnikiem łatwych zdobyczy. Stefanowie bywają też ekscentrykami, ubierają się i „noszą” jak nikt inny w ich środowisku; i mają pomysły, które nie przyszłyby do głowy innym. Spośród sławnych Stefanów wspomnijmy Stefana Banacha, genialnego matematyka, który temu z kolegów, kto udowodni pewne jego twierdzenie, obiecał w nagrodę… żywą gęś.

Znak zodiaku imienia Stefan

Wszystko, co da się powiedzieć o Stefanie, zbliża to imię do ósmego znaku zodiaku, czyli Skorpiona, i dla Skorpionów to imię jest najbardziej wskazane. Dobrze też posłuży Pannom i Koziorożcom, gdyż doda im wigoru i wiary we własne siły. Ognistym Lwom i Strzelcom doda uporu, a Baranom – wytrwałości. W przypadku Bliźniąt, Wodnika i Wagi to imię bywa wskaźnikiem wysokich talentów umysłowych. Najmniej zharmonizowane jest to imię z charakterem Byka, Ryb i Raka – co wcale nie znaczy, że je tym znakom odradzamy!

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

150 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent