Paula

Paula - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Paulunia
Znaczenie : od imienia Paweł, drobna, mała
Planeta : Księżyc i Jowisz
Znane : Paula Abdul, Paula DeAnda, Paula Michalik, Paula Kania
Imieniny : 26 stycznia, 3 czerwca, 11 czerwca, 18 czerwca, 18 sierpnia i 24 grudnia

Historia i znaczenie imienia Paula

Imię Paula pochodzi z łaciny, jest żeńskim odpowiednikiem imienia Paulus, czyli Paweł. Oznacza „drobna, mała”. Od imienia powstało imię Paulina, od którego czasem Paula bywa skróconą formą.

Numerologia imienia Paula

Liczba imienia Pola to numerologiczna SZÓSTKA. Powiązana jest ze zdolnościami dyplomatycznymi i negocjacyjnymi.

Jaka jest Paula?

Towarzyska, przyjacielska i komunikatywna – Paula jest też niezwykle uroczą, uwodzicielską i świadomą siebie kobietą. Można to zauważyć po sposobie, w jaki się ubiera (często z oryginalnością), czy też poprzez dokonywane w jej życiu wybory i osobiste decyzje. Elegancka, wytworna, uprzejma i przepełniona pewną wybitnością, jej intensywne pragnienie podobania się i bycia lubianą jest zazwyczaj wyrażane poprzez dobroć, uprzejmość i ugodowego ducha. Może przeobrazić się w zdolną i odpowiedzialną kobietę, jeśli jest taka potrzeba, zarówno w przypadku osobistego, jak i zawodowego życia. Paula jest idealistką, przykładającą wagę do jakości. Może być przygnębiona, jeśli zda sobie sprawę, że pod jakimś względem nie jest perfekcyjna. Jeśli bierze w sprawy w swoje ręce, to można być pewnym, że doprowadzi je do końca. Kłopotliwe może być to, że nieustannie poszukuje doskonałości i nie zadowala się półśrodkami.

Jako dziecko, Paula potrzebuje miłości, lubi mieć rodziców na wyłączność. Obawia się gwałtownych i agresywnych zachowań. Warto dać jej adekwatną do wieku ilość autonomii oraz zapewnić spokojne i harmonijne otoczenie.

Znak zodiaku imienia Paula

Do imienia Paula doskonale pasuje znak Byka, Raka i Skorpiona.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie