Paulina

Paulina - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Paula
Znaczenie : żeńska odmiana imienia Paweł
Planeta : Księżyc i Saturn
Znane : Paulina Chruściel, Paulina Chylewska, Paulina Młynarska, Paulina Przybysz, Paulina Sykut
Imieniny : 26 stycznia, 25 maja, 6 czerwca, 31 sierpnia, 10 października i 2 grudnia

Historia imienia

 Znane są też inne kobiece imiona pochodzące od Pawła: Paula, Paola, Pola. Jest regułą, że jeżeli tworzy się żeńskie imię od męskiego, zwiastuje ono zupełnie różny charakter niż męski pierwowzór. Tak też jest z Pawłem i Pauliną. Paweł to imię dla ludzi samodzielnych, a nawet samowolnych, upartych i niedających się zmienić.

Znaczenie imienia Paulina

Paulina to żeńska odmiana imienia Paweł, czyli po łacinie Paulus (mały).

Numerologia imienia Paulina

Ale Paweł jest numerologiczną piątką, natomiast Paulina – to SIÓDEMKA. A to już inna jakość. Zgodnie z właściwościami tej liczby Pauliny mają charakter refleksyjny, skłonne są do zadumy, zagłębiania w sobie, a ich życie wewnętrzne zwykle bogatsze jest od zewnętrznej kariery.

Jaka jest Paulina?

Jako dzieci są spokojne i grzeczne, ale też wolą siedzieć w kąciku nad swoimi sprawami, niż dokazywać w gronie rówieśników. W dorosłym życiu też raczej nie ściągają na siebie uwagi publiczności i wolą zajmować się rzeczami, które powstają w ciszy niż hałaśliwą, „rynkową” działalnością. Stosują metodę małych kroków; są jak „cicha woda, która brzegi rwie”. Ale zwykle dobrze znają swój cel i nie rozpraszają sił na błądzenie i pomyłki. Jak wszystkie numerologiczne siódemki, Pauliny są obdarzone dobrą intuicją. Żyją bez pośpiechu i bez zbędnych szaleństw, starają się wokół siebie i swojego miejsca na świecie zachować spokój, porządek i zdrowe reguły. Wiele z nich osiąga profesjonalną biegłość w zawodach wymagających wiedzy i doświadczenia.

Znak zodiaku imienia Paulina

Paulina to imię przede wszystkim dla Panny oraz dla innych znaków obdarzonych starannością i umiarem – czyli dla Raka, Koziorożca, Wodnika, Ryb, Wagi. Spokojnie możemy tak też nazwać dziewczynkę ze znaku Byka. Dla Skorpiona i Bliźniąt imię to może okazać się już zbyt mało dynamiczne, a na pewno jest takie dla znaków ognistych: Barana, Strzelca i Lwa.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Paulina:

  Danuta Stenka

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie