Metoda

Metoda - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Metodka
Znaczenie : krocząca właściwą drogą
Planeta : Saturn i Uran
Znane :
Imieniny : 7 lipca
 

Historia imienia i znaczenie imienia Metoda

Imię Metoda jest imieniem pochodzącym z języka greckiego. Jego męski odpowiednik to imię Metody. Imiona te wywodzą się od słowa methodos, oznaczającego „kroczący właściwą drogą”. Nie jest to popularne imię, w Polsce w 2018 nie zostało nadane ani razu.

Numerologia imienia Metoda

Imię Metoda to numerologiczna CZWÓRKA, pasująca do osób zdyscyplinowanych i lojalnych.

Jaka jest Metoda?

Metoda to kobieta świetnie zorganizowana, uwielbiają porządek, zarówno w swoim życiu, jak i otoczeniu. Często działa w sposób zrutynizowany, przez co każdy jej dzień wygląda dość podobnie. Duże odstępy od tej rutyny powodują, że zaczyna czuć chaos, w którym się gubi. Nie jest zbyt towarzyska – potrzebuje czasu, by dobrze poczuć się obok danej osoby i jej zaufać. Nie jest to dusza towarzystwa brylująca na przyjęciach, ma jednak kilkoro oddanych znajomych, z którymi cyklicznie zdarza jej się spędzać czas. Jeśli kogoś nie zna, to jest raczej powściągliwa i trzymająca się na dystans. By ją poznać, trzeba wykonać ten pierwszy krok – ona sama nigdy się nie wyrywa, by wyjść z inicjatywą. Może przez to uchodzić za osobą chłodną czy nieprzystępną. Metoda jest bardzo pracowita. Swoim obowiązkom oddaje się z najwyższym skupieniem. Nie trzeba jej dwa razy powtarzać tego, co do niej należy. Można na niej polegać i jej zaufać – z pewnością podoła każdemu powierzonemu jej zadaniu. Jest równie lojalna wobec swoich przyjaciół i bliskich, którym nigdy nie daje powodów do zawodu.

Znak zodiaku imienia Metoda

Imię Metoda pasuje do osób spod znaku Panny i Koziorożca, które najlepiej współgrają z jej charakterem, dobrym zorganizowaniem i porządkiem.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie