Amadeusz
UD

Amadeusz - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Amedeusz
Znaczenie : kochający Boga
Planeta : Neptun i Uran
Znane : Wiktor Amadeusz II, Wolfgang Amadeus Mozart, Amadeo Avogadro
Imieniny : 28 stycznia, 30 marca, 10 sierpnia, 12 września i 27 września
 

Historia i znaczenie imienia Amadeusz

Amadeusz to imię chyba najbardziej kojarzone z twórcą muzyki klasycznej, Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem.

Imię to ma pochodzenie łacińskie, powstało w kręgach zakonnych ze słów amo – czyli kochać oraz Deus, czyli Bóg. Oznacza więc „kochający Boga”. Polskim imieniem o podobnym znaczeniu jest imię Bogumił („miły Bogu”), a żeńskim odpowiednikiem imię Amadea.

Jest to imię niezwykle rzadkie, zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Numerologia imienia Amadeusz

Liczba imienia Amadeusz to numerologiczna DZIEWIĄTKA, pasująca do osób charakteryzujących się mądrością i wiedzą życiową.

Jaki jest Amadeusz?

Osoba, której nadano imię Amadeusz, musi charakteryzować się zamiłowaniem do sztuki. Czy to przez upodobania rodziców i wpajanie tegoż zamiłowania od dzieciństwa, czy to przez historyczne brzemię wielkiego kompozytora – Amadeusz ma sztukę we krwi. Jeśli akurat nie potrafi lub nie chce tworzyć, to na pewno docenia dobrą muzykę, przedstawienia teatralne, otacza się pięknymi przedmiotami.

Amadeusz to także domator. Nie przepada za tłumami, zdecydowanie woli się relaksować w zaciszu pomieszczeń, które dobrze zna. Ma dość wąskie grono przyjaciół, w dodatku bardzo łatwo stracić jego zaufanie, którego praktycznie nie sposób już odzyskać.

W dzieciństwie bywa zamknięty w sobie i dość trudno do niego dotrzeć. Często jest zamyślony, jakby nieobecny. Zazwyczaj ma jednego najlepszego przyjaciela i nie dąży do tego, by brylować w towarzystwie.

Znak zodiaku imienia Amadeusz

Imię Amadeusz najlepiej pasuje do znaków Raka, Skorpiona i Wodnika, doskonale współgrających z jego charakterem i wrażliwością.

421 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent