UD

Bogumił - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Boguś
Znaczenie : miły Bogu
Planeta : Jowisz i Neptun
Znane : Bohumil Hrabal, Bogumił Kobiela
Imieniny : 10 czerwca

Historia imienia

 Imię Bogumił nosił świątobliwy pustelnik, który w średniowieczu żył pod Łęczycą.

Znaczenie imienia Bogumił

Chociaż słowiańskie, imię Bogumił jest tłumaczeniem greckiego imienia Teofil, które ma to samo znaczenie: miły Bogu lub: miłujący Boga.

Numerologia imienia Bogumił

Liczba imienia równa jest OSIEM i zachęca do czynu, do działania w realnym świecie – do tego, by sprawdzić się w trudnych warunkach.

Jaki jest Bogumił?

Bogumiłowie są zazwyczaj idealistami, którzy swoje ideały wprowadzają w czyn. Starają się przy tym ulepszać świat i pomagać innym. Bardzo poważnie biorą sobie do serca wszelkie nakazy prawa, moralności i wyższego obowiązku. W tym, co robią i jak żyją, starają się być doskonali. I rzeczywiście w dziedzinach, którymi się zajmują, dochodzą do mistrzostwa. Potrzebują mieć w życiu wyraźnie określony cel, do którego dążą, program działania – a złośliwi znajomi mogą nawet ich posądzać o fanatyzm. Często też się zdarza, że starają się być programowo dobrzy (co im się udaje), albo programowo naturalni czy też programowo dowcipni (co już może się nie udać tak dobrze). Bogumiłowie, jak wszystkie numerologiczne ósemki, lepiej funkcjonują tam, gdzie życie nie jest zbyt łatwe: pociągają ich miejsca zapomniane przez cywilizację; świadomie szukają prostoty i prymitywu. Bywa tak, że osiedlają się na wsi zamiast startować do kariery w mieście i czerpią siły z kontaktu z przyrodą i prostymi ludźmi.

Znak zodiaku imienia Bogumił

Imię Bogumił najbardziej odpowiednie jest dla znaku Ryb. Zgodne też jest z charakterem Koziorożca, Raka, Panny oraz Skorpiona. Ze znaków ognistych (Baran, Lew, Strzelec) czyni fanatyków i pasjonatów, zaś Bliźniętom, Wodnikowi i Wadze każe trzymać się jednej, wyraźnej ścieżki w życiu.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

832 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent