XIV Dziecięce Spotkania Teatralne

XIV-Dziecięce-Spotkania-Teatralne
📖 Czyta się średnio w 6 min. 🕑

Pragnieniem organizatorów jest, aby wzrastało w dzieciach przekonanie, że teatr jest sztuką wspaniałą, potrzebną i piękną. Z tego właśnie powodu prezentowane są przedstawienia, w których każdy element widowiska jest ważny: scenografia, muzyka, światło, reżyseria, aktorzy czy lalki.. Młoda publiczność może w ten sposób uczyć się teatru na najlepszych wzorcach. Niektóre przedstawienia mają ukryte znaczenia, nie w pełni zrozumiałe przez dzieci, dlatego tak ważna jest pomoc Państwa, nauczycieli i rodziców, w ich dostrzeżeniu i zrozumieniu.

Podczas tegorocznych Spotkań Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza na…

********************************

2 kwietnia 2008 (środa) godz. 9.30 i 11.30

"Brzydkie Kaczątko"
Teatr GROTESKA z Krakowa

Z „Brzydkim Kaczątkiem” od początku coś było nie tak – jajko, z którego miało się wykluć, przypominało bardziej nadmuchany balon, który chciałoby się dla zabawy poodrzucać. Inne kaczki wykluły się z gracją, Kaczątko rodziło się i rodziło, aż w końcu banalnie jajko pękło od góry, niczym skorupka na jajku na miękko. A potem było tylko gorzej….

Na szczęście znamy zakończenie baśni i wiemy, jak pięknym ptakiem Brzydkie Kaczątko się okaże…

Spektakl należy do najchętniej oglądanych przedstawień w krakowskiej „Grotesce”.

Czas trwania: 1 godz. 40 min., 1 przerwa Dla dzieci: dla przedszkolaków do 1 klasy Cena biletów: 16 zł

********************************

3 kwietnia 2008 (czwartek) godz.9.30 i 11.30 "Moje – nie moje"
Teatr Animacji z Poznania

Pewnego dnia wielkie ptaszysko upuszcza na ziemię wielkie jajo i odlatuje w nieznane. Gigantyczny, ale przepiękny kształt fascynuje zwierzęta: węża, srokę, kangura, żabę… Każdy jest zainteresowany adopcją pisklęcia, który się z jajka wykluje, ale kiedy maluch przychodzi na świat, chętnych nagle brakuje. Wykluwa się bowiem Brzydalek. Sytuacja zmienia się diametralnie: przedtem przyszywani rodzice śpiewali nienarodzonemu piosenki, teraz nikt nie chce dziwacznego stworzenia. A Maluch okazuje się wrażliwy i ciekawy świata….

Spektakl ma formę barwnego musicalu z elementami rewii. Jest to pouczająca lekcja, lecz przede wszystkim znakomita zabawa.

Czas trwania: 1 godz. 15 min., 1 przerwa Dla dzieci: od 5 lat do II klasy Cena biletów: 16 zł

********************************

4 kwietnia 2008 (piątek) godz. 9.00 i 11.30 "Czerwony Kapturek"
Teatr GULIWER z Warszawy

Wydaje Wam się, że znacie historię Czerwonego Kapturka? Przekonamy Was, że nie będziecie się nudzić! Będzie w naszej bajce i mama, i Czerwony Kapturek, i babcia, i wilk i gajowy. Ale będzie coś jeszcze – magia barokowego teatru!!

„Czerwony Kapturek” to barwne widowisko, adresowane do małych, większych i największych, wszystkich, którzy lubią historie „straszne” z happy endem. Na kanwie wierszowanej bajki Jana Brzechwy reżyser spektaklu stworzył żartobliwe, pełne ciepłego humoru, rozśpiewane widowisko familijne.

Atrakcyjne dekoracje i kostiumy w konwencji rokokowej operetki nadają spektaklowi charakter teatralnej zabawy i podkreślają dystans wobec baśniowej fantastyki.

Czas trwania: 1 godz. 30 min., 1 przerwa Dla dzieci: od 7 lat Cena biletów: 16 zł

********************************

6 kwietnia 2008 (niedziela) godz 16.00 "Amelka, Bóbr i Król na dachu"
Teatr Lalki i Aktora z Opola

Przedstawienie opowiada historię sierotki Amelki, którą opiekuje się dobra wróżka Lulejka, a prześladuje złośliwa czarownica Fryga. Dziewczynka w czasie wyprawy po czarny miód do Szepczącego Lasu przeżywa liczne przygody i poznaje zadziwiające baśniowe postaci. Dzięki swej odwadze i otwartości pokonuje liczne mroczne zasadzki i pocałunkiem uwalnia spod złego czaru ukochanego bobra, który odzyskuje postać urodziwego młodzieńca. Opowieść kończy się podwójnie szczęśliwie i Amelka odnajduje swego ojca, którym okazuje się Król.

„Amelka…” – sztuka znakomitego współczesnego niemieckiego dramaturga Tankreta Dorsta – gościła już na kilku polskich scenach. Oryginalność tego spektaklu zaznacza się przede wszystkim w niezwykłej scenografii i kostiumach.

Czas trwania: 1 godz. 20 min. Cena biletów: 17 zł

********************************

7 kwietnia 2008 (poniedziałek) godz. 8.00, 10.30 i 13.00 Warsztaty Teatralne

Prowadzenie Hanna Kośmicka ( Gdańsk)

Cena biletów: 6 zł

********************************

8 kwietnia 2008 (wtorek) godz. 9.30 i 12.00 "Księżniczka i ziarnko grochu"
Teatr LALKA z Warszawy

„Księżniczka i ziarnko grochu” to współczesna opera buffo inspirowana baśnią Andersena („Księżniczka na ziarnku grochu”). Królewicz poszukujący idealnej wybranki przeniesiony został wraz z towarzyszącym mu Ziarenkiem Grochu w realia dzisiejszego świata. Andersenowski „przegląd” księżniczek autor zastąpił pokazem mody przedstawionym w krzywym zwierciadle próżności. Ale jak to w bajkach i w życiu bywa królewicz swoją prawdziwą księżniczkę odnajdzie w sposób najzupełniej nieoczekiwany.

Czas trwania: 1 godz. 35 min., 1 przerwa Dla dzieci: od 7 lat Cena biletów: 16 zł

********************************

9 kwietnia 2008 (środa) godz. 9.00 i 11.30 "Królowa Śniegu"
Teatr BANIALUKA z Bielska–Białej

Na motywach „Królowej Śniegu” H. Ch. Andersena powstała opowieść o dzielnej dziewczynce Gerdzie, która w poszukiwaniu brata Kaja całkiem sama przemierza świat, uparcie stawiając czoło diabelskim pokusom. W autorskiej wizji Mariana Pecki, reżysera słynącego z twórczego podejścia do klasyki, Andersen posłużył jedynie jako punkt wyjścia do rozważań o ponadczasowych wartościach takich jak miłość, przyjaźń, wytrwałość, poświęcenie dla drugiego człowieka zderzonych z zagrożeniami, jakie niesie współczesna cywilizacja. Znakomita gra aktorska, baśniowy świat przepleciony ze światem kultury współczesnej, ekstrawaganckie kostiumy, groteska, dowcip i… przenikliwa lekcja życia nie tylko dla dzieci i młodzieży.

Premiera „Królowej Śniegu” powstała na 60-lecie teatru Banialuka.

Dla dzieci: od IV klasy, dla gimnazjalistów

Cena biletów: 16 zł

********************************

Wystawa Pacynek

Dziecięcym Spotkaniom Teatralnym towarzyszyć będzie wystawa pacynek z Galerii Hanny Kośmickiej w Krzywym Domku w Sopocie.

********************************

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze XIV Dziecięcych Spotkań Teatralnych

********************************

Rezerwacja i sprzedaż biletów:

Biuro Obsługi Widzów i Promocji GTM
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 tel. 032 230 49 68 / 032 231 80 38 / 032 232 13 39 fax 032 301 51 93 e-mail: bow@teatr.gliwice.pl

Kasa biletowa GTM
czynna od wtorku do soboty w godz. 9.00 – 19.00, w nd, pn i święta – 2 godz. przed spektaklem tel. 032 232 13 39

Kasa biletowa kina AMOK Gliwice, ul. Wyszyńskiego 5, tel. 032 231 56 99

Serdecznie zapraszamy!

*****************************************************

Gliwicki Teatr Muzyczny
ul. Nowy Świat 55 / 57 44-100 Gliwice
www.teatr.gliwice.pl

Spektaklom towarzyszy coroczny konkurs na plakat DST. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem w dziale Konkursy.

Patronat medialny nad XIII Dziecięcymi Spotkaniami Teatralnymi sprawuje

 

 

 

 

 

 

 

strona dla dzieci

471 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent