Wygląd to nie wszystko – recenzja książki Szpilka Ilarii Guarducci
UD

Wygląd to nie wszystko – recenzja książki Szpilka Ilarii Guarducci

Szpilka - książka dla dzieci o akceptacji
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Nie ma co się oszukiwać – codziennie oceniamy innych po wyglądzie. Patrzymy na ubiór, włosy, mimikę… A gdyby to wszystko rzeczywiście odzwierciedlało nasze charaktery? Jak byśmy wyglądali? Na to pytanie z łatwością odpowiedziałby bohater książki Szpilka Ilarii Guarducci.

Szpilka to dziwny stworek mieszkający w lesie, którego ciało porastały cienkie, czarne kolce, sprawiające, że wyglądał strasznie. Wszyscy mieszkańcy lasu trzymali się od niego z daleka. I słusznie. Wygląd Szpilki współgrał z jego charakterem – złośliwym, niezależnym, groźnym. O jego złym nastawieniu przekonały się już motyle, którym z zazdrości wyrwał skrzydełka, ptaki, które uwięził w słoikach, a także ropuchy i drzewa, z których się naśmiewał. Do czasu aż niespodziewanie, pewnego ranka Szpilka zaczął tracić swoje kolce, a wraz z nimi całą pewność siebie i groźny wygląd. Nikt nie bał się już zabawnej, cukrowej pianki, którą przypominał. Co wtedy zrobił? Czy ktoś gładki i różowy nadal mógł być postrachem lasu? Sięgnijcie po książkę i sprawdźcie sami.

 Szpilka Ilarii Guarducci to wartościowa książka dla przedszkolaków, pomagająca rozwijać empatię i ucząca funkcjonowania w grupie. Debiutujący czytelnik otrzymuje od autorki magiczną, łatwą w odbiorze historię, którą czyta się lekko i przyjemnie. Wszystko za sprawą protego języka, wyjątkowych bohaterów, z których ostatecznie każdy wzbudza sympatię oraz elementów humorystycznych pozwalających czytelnikowi zagłębić się w temacie bez uczucia lęku i przygnębienia. W książce nie spotkamy się z wartką akcją, ale nie ona jest tutaj najważniejsza. Walor stanowią przede wszystkim pojawiające się w tekście wartości, z którymi należy zaznajomić najmłodszych w procesie modelowania się ich charakterów. Dodatkowym elementem wpływającym na atrakcyjność książki są kolorowe, oddające treść ilustracje, znajdujące się na każdej stronie.Szpilka recenzja książki

Książka Szpilka Wydawnictwa Dwukropek to pomysłowa pozycja dla młodego czytelnika, który w towarzystwie osoby dorosłej wybierze się w wyjątkową podróż uczącą wyciągania wniosków ze swojego zachowania. Rozwija wyobraźnię i kreatywność, zostawiając wiele możliwości „na potem”, podczas przedłużania kontaktu z książką.

Lektura Ilarii Guarducci to zatem obowiązkowa pozycja w dziecięcych biblioteczkach. Sięgnijcie po książkę i w pełen ciepła i świeżości sposób przypomnijcie dzieciom, że każdy ma wpływ na swoje zachowanie, a wygląd nie odzwierciedla tego, co kryjemy w środku.

Eliza Idczak

Szpilka
Ilarii Guarducci
Wiek: 4+,
stron 32,
oprawa twarda,
format 195×260 mm
Wydawnictwo Dwukropek

557 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent