Wybieramy ciepłą kurtkę młodzieżową z wilkiem w logo ?

Wybieramy ciepłą kurtkę młodzieżową z wilkiem w logo ?

Wybieramy ciepłą kurtkę młodzieżową z wilkiem w logo ?
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Jak znaleźć odpowiednią kurtkę dla nastolatka, która będzie zarówno młodzieżowa w stylu, ciepła, jak i wygodna? Przyjrzyjmy się produktom marki Jack Wolfskin, który przygotował specjalną linię dla dzieci i młodzieży.

Kurtki z odciskiem wilczej łapki w logo są stosunkowo uniwersalne – wiele z nich jest również wodoodpornych, a część sprawdzi się nie tylko w mieście, ale i na szlaku. Produkowane są do rozmiaru na 176 centymetrów. Wybraliśmy trzy interesujące modele – dwa unisex i jeden o bardziej dziewczęcym kroju. Przyjrzymy się ich technologii i atutom. Wszystkie kurtki młodzieżowe oferuje Sklep Jack Wolfskin.

Kurtka niebieska dla chłopca firmy jack wolfskin

Ciepła kurtka dla nastolatki – parka

Zaczniemy od dziewczęcej parki Elk Island 3in1. Dostępne są dwie jej wersje kolorystyczne – oberżynowa i granatowa.

jackwolfskin kurtka 3w1dziewczeęca parka

Materiał to autorska technologia Jacka Wolfskina TEXAPORE, gwarantująca ciepło, ale też świetną ochronę przed deszczem (wytrzyma 10 000 mm słupa wody) i cechuje się wysoką oddychalnością. Ten rodzaj membrany stosuje się w odzieży turystycznej, dzięki czemu jej posiadacz na szlaku jest mniej narażony na wychłodzenie i przegrzanie. Wpinka została wykonana z ciepłego polaru. Na biodrach znajdują się dwie pojemne kieszenie. Ze względu na bezpieczeństwo na drodze ta młodzieżowa kurtka została wyposażona w elementy odblaskowe. Przy kapturze znajduje się sztuczne futerko dla lepszej ochrony przed zimnem. Dodatkowym atutem jest troczek ściągający w talii, dzięki czemu kurtka podkreśla sylwetkę.

Argon Storm – na każde warunki

Drugim modelem, któremu się przyjrzymy, jest młodzieżowa kurtka Argon Storm. Można ją kupić na przykład za pośrednictwem sklepu E-Horyzont.

kurtka zimowa dla dzieci argon storm jacket kids

Tu do wyboru mamy kolory granatowy, niebieski, oberżynę i zielony. Kurtka, podobnie jak wymieniona wcześniej parka, została z zewnątrz wykonana z materiału TEXAPORE. Jest zatem nieprzemakalna (wytrzyma 20 000 mm słupa wody), oddychalna i wiatroszczelna. Izolacja to materiał MICROGUARD SUPERLOFT, przyjemnie lekki i odporny nawet na ujemne temperatury. Kurtka posiada dwie kieszenie i kaptur oraz elementy odblaskowe; umożliwia również regulację obwodu w dolnej części. Co ważne, przy jej produkcji nie zostały wykorzystane związki fluoru, a to ma ogromne znaczenie dla środowiska naturalnego.

Młodzieżowa kurtka puchowa

Mount Cook Jacket to kolejny model unisex dostępny w czterech kolorach: pomarańczowym, niebieskim, granatowym i różowym. Fantastycznie sprawdzi się on w trudniejszych warunkach, na przykład podczas zimowych wędrówek po górach. Do produkcji tego okrycia wykorzystano kaczy puch, a także materiał TEXAPORE, dzięki czemu kurtka jest ciepła i nieprzemakalna. Co ważne, dzięki wodoodporności puch nie przemaka. Przy rękawach znajdują się ściągacze, a głęboki kaptur zapewnia dodatkowe ciepło. O tym, że kurtka doskonale sprawdzi się w trudniejszych warunkach, świadczą wzmocnienia, które chronią przed otarciami. Ta młodzieżowa kurtka również posiada kieszenie i elementy odblaskowe. Jej dolną część można regulować. Kurtka, mimo wykorzystania naturalnego puchu, jest lekka – waży jedynie 595 gramów. Została wyprodukowana nie tylko bez użycia związków fluoru, ale także w sposób etyczny. Kaczki, z których pozyskano pierz, nie były karmione przymusowo, a pierz nie był skubany z żywego zwierzęcia.

kurtka zimowa dla dziewczynki nastolatki

Choć znalezienie ciepłej młodzieżowej kurtki, która jest jednocześnie stylowa, może stanowić problem, nie trzeba szukać kompromisu. Odpowiednio dobrana będzie funkcjonalna, a przy tym modna.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=Gdk5saoRiWc

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie