Zaopiekuj się mną – Osamotniona Dora. Recenzja
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Zaopiekuj się mną – Osamotniona Dora. Recenzja

Zaopiekuj się mną - Osamotniona Dora Wydawnictwo Zielona Sowa
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Kolejna pozycja z cyklu „Zaopiekuj się mną” znanej autorki wielu książek dla dzieci Holly Webb – Osamotniona Dora.

Emma wraz z bratem Kubą i mamą przeprowadzili się właśnie do nowego domu. Dziewczynka od dawna marzyła o piesku, a nowy dom z ogrodem byłby idealnym miejscem dla małego czworonoga.

Postanowiła więc znów spróbować przekonać mamę, by wziąć do siebie jakiegoś szczeniaczka.

Jakież było jej zdziwienie, kiedy mama nie protestowała, a wręcz przeciwnie – pokazała swoje zdjęcie, gdy była mała z jej ukochanym psem rasy Shiba Inu. Zostało postanowione – spełni się największe marzenie Emmy. Okazało się również, że ktoś ze znajomych mamy wie, gdzie niedługo będą do zabrania pieski tej właśnie rasy. Należało tylko poczekać, aż szczeniaczki podrosną na tyle, by móc zabrać je od mamy.

Emma i Kuba nie mogli doczekać się dnia, kiedy w końcu w ich domu zamieszka nowy lokator. Sumiennie się do tego przygotowywali, kupili wyprawkę i czekali. Gdy nadszedł wielki dzień dzieci od razu pokochały Dorę, bo tak właśnie został nazwany szczeniak.

Emma opiekowała się suczką wraz z Kubą i mamą jak najlepiej potrafili, a piesek odwdzięczał się swoją miłością. Pewnego dnia nadszedł dzień rozłąki. Rodzeństwo musiało zostawić Dorę z mamą, a sami pojechali w odwiedziny do swojego taty, który mieszkał w innej miejscowości. Emma i jej wierna suczka bardzo ciężko to przeżyły, nie chciały zostawiać siebie nawzajem. Bardzo za sobą tęskniły, lecz weekendy mijały szybko i przyjaciółki znów mogły być razem. Mama wraz z Dorą zawsze odprowadzały dzieci na dworzec, skąd odjeżdżały pociągiem i nim wracały. Nadszedł czas ferii zimowych i rodzeństwo miało spędzić je u swojego ojca. Piesek nie mógł zrozumieć, dlaczego dzieci tak długo nie wracają i podczas jednego ze spacerów suczka uciekła, by odnaleźć swoją ukochaną Emmę.

Niestety piesek jej nie znalazł, a sam wplątał się w spore kłopoty. Jak zakończy się owa przygoda? Czy Dora i Emma odnajdą siebie i będą już na zawsze razem?

Ciekawa seria dla miłośników zwierząt. Książka na pewno spodoba się dzieciom, które kochają pieski. Wciągająca przygoda i dużo emocji – to krótka charakterystyka tej pozycji.

Monika Widurska
Osamotniona Dora
Autor: Holly Webb
Format: 128×198
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 128
Wiek czytelnika: 6+
Seria: ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ
Więcej informacji: Wydawnictwo Zielona Sowa

614 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent