Weleda
Weleda Baby

Szkolnik Superdziewczyny. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn – recenzja

szkolnik superdziewczyn recenzja książki dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Kiedy ma się nastoletnią córkę, która przy tym ma problem z codzienną organizacją, zaczyna się walka z wiatrakami. Nie pomagają aplikacje, tablice motywacyjne ani standardowe planery. Rysowałam, drukowałam, przeszukiwałam księgarnie i Internet, ale nie znalazłam niczego, co pomogłoby się młodej zorganizować. Brakowało im możliwości wyrażenia siebie, zachęty do notowania dla przyjemności, a nie tylko organizacji.

I oto jest. To trzecia edycja, ale niestety nie trafiłam nigdy na poprzednie. Choć sygnuje go seria Emi, to wcale nie musisz być fanką Tajnego Klubu Superdziewczyn, by po niego sięgnąć. Początkowo sceptyczna Zosia od kilku dni nie rusza się bez swojego SZKOLNIKA: zabiera go do szkoły, koleżanki, babci, a nawet na zakupy. Koleżanki w klasie zapragnęły mieć swoją wersję, więc już zamówiłyśmy prezenty na kilka urodzin.

Co jest wyjątkowego w tym kalendarzu? Wszystko!

Przede wszystkim nie jest to typowy kalendarz z podziałem na miesiące. Zaczyna się rocznym planerem z miejscem na najważniejsze wydarzenia oraz planem lekcji i zajęć, z uwzględnieniem obowiązków domowych. Kolejne strony to moje cele, plany, odrabianki i powtarzający się cyklicznie mój tydzień, nad którym wpisujemy nazwę miesiąca i na osi czasu zaznaczamy wybrane 7 dni z 31. Na stronie obok znajduje się miejsce na plany i notatki z podziałem na cele, ważne notatki, do zrobienia, tydzień na sportowo i wspomnienie tygodnia.

Ponadto znajduje się tu wiele przyjemności, takich jak inspirujące sylwetki superdziewczyn, halloween, miejsce na prezentowe listy, planer przerwy świątecznej, sylwestra, postanowienia noworoczne, plany na ferie, gra, test, i wiele innych. Wielkie brawa za pomysły na odpoczynek, bo akurat to mojej pannie robić najtrudniej.

O to, co o kalendarzu mówi jego właścicielka W końcu mam kalendarz, planer i sekretnik w jednym a do tego nie muszę już ciągle szukać zeszytów i znienawidzonych kartek z planerami. Wszystko jest takie dorosłe, ładne, ale nie wieje nudą. I jest miejsce dla Pani Lidii (wychowawca). Jak już zapiszę ten szkolnik to ten i kolejny zachowam na pamiątkę. Czy potrzebna jest jeszcze jakaś reklama?

Szkolnik Superdziewczyny. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn
Autor: Mielach Agnieszka
Oprawa: zintegrowana
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 192
Format: 20x150x210

571 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent