UD

Wielkie marzenie małego Krecika. Recenzja książki

Wielkie marzenie małego Krecika. Recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Dzieciństwo to wyjątkowy czas, w którym kształtuje się poczucie własnej wartości i rodzą się talenty. To początek historii o tym, kim się kiedyś staniemy. Dlatego jednym z ważniejszych zadań rodzicielstwa jest wzmacnianie dziecka w poszukiwaniu siebie i wspieranie go w pokonywaniu trudności, by mogło odnieść sukces. Inspiracją do działania może być książka Wielkie marzenie małego Krecika Toma Percivala.

Mały Krecik to niepewny siebie mieszkaniec polany, który marzy o byciu wielkim. Niestety nie zna swoich mocnych stron, co znacząco utrudnia sprawę. Zazdroszcząc umiejętności konikowi polnemu, kaczkom i wiewiórce, próbuje sił w kopaniu tunelu. Niestety jego działania przynoszą niespodziewane katastrofy i wzbudzają niechęć mieszkańców. Do czasu…

Wielkie marzenie małego Krecika to wierszowana historia skierowana do przedszkolaków, w której kolorowe ilustracje i prosty tekst wzajemnie się uzupełniają, tworząc pełną emocji opowieść o pokonywaniu trudności i poszukiwaniu siebie. Prosta forma rymowanki w swobodny sposób przemawia do dziecka, ułatwiając zrozumienie emocji i zachowań zwierzęcego bohatera.

Książka ma wartość estetyczną i dydaktyczną – poprzez zabawę i obcowanie z dziecięcą poezją, najmłodsi czytelnicy uczą się, że każdy ma w sobie coś wyjątkowego, ale potrzeba czasu, by odkryć swój talent. Dodatkowo ilustracje Christine Pym tworzą sytuacje do rozmowy z dorosłymi, rozbudzają spostrzegawczość i zainteresowanie światem. Wierszyk, choć dziecięcy, jest też lekcją akceptacji dla opiekunów.

Dzieci potrzebują rozmowy i wsparcia, by rozwijać się w harmonijny sposób, akceptując siebie i innych. Wielkie marzenie małego Krecika ułatwia podjęcie trudnego tematu w łagodny sposób. To książka, którą pokochacie za ciepło, emocje i ilustracje.Wielkie marzenie małego Krecika. Opinie

Eliza Idczak

Wielkie marzenie małego Krecika
Autor: Tom Percival
Data premiery: 2022-08-31
Liczba stron: 40
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Jedność

284 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent