Weleda
Weleda Baby

Drogocenny kamyczek. Recenzja bajki uspokajanki

Drogocenny kamyczek recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Układ nerwowy dziecka nie jest jeszcze na tyle rozwinięty, by poradzić sobie z dużą ilością bodźców napływających z otoczenia. To dlatego po powrocie z przedszkola jest ono rozregulowane, złe, pobudzone albo płaczliwe. Praktyką, która pomoże lepiej radzić sobie ze stresem i przebodźcowaniem, może być czytanie relaksacyjnych bajek. Cykl uspokajanek wydało na przykład wydawnictwo Słowne Młode. Wartą uwagi książką z serii jest Drogocenny kamyczek.

Lato. Basia wraz z rodzicami wyjeżdża nad morze i często spędza czas na plaży. Każdy robi tam, co chce – pływa, buduje zamki, opala się, puszcza latawce. Dziewczynka jednak nie jest zainteresowana żadną z tych czynności. Woli chodzić po linii brzegu, tam gdzie morze łączy się z plażą. Podczas jednego ze swoich spacerów, Basia znajduje cudze skarby: piłkę, okulary, autko, klucz, a nawet but. I kiedy już nie ma miejsca w dłoniach, by wszystkie przedmioty pomieścić, poznaje ich właścicieli. Dziewczynka oddaje zagubione przedmioty, zostawiając sobie tylko jeden, podarowany jej przez morze skarb. Co to będzie?

Drogocenny kamyczek to prosta opowieść, która ułatwia rozumienie świata i własnych emocji.Bajka uspokajanka. Drogocenny kamyczek. Opinie

Jej niespieszna akcja i łagodny język nakreślający nadmorski krajobraz, przenosi do świata dziewczynki, w którym słyszymy szum morza, czujemy morskie fale i pozbywamy się napięcia emocjonalnego. Inspiracją do stworzenia historii były dzieci ze spektrum autyzmu, szczególnie wrażliwe na dźwięki otoczenia.

Opowieść Basi porusza też ważny wątek ekologiczny – przedstawia problem śmiecenia. Wagę recyklingu podkreślają natomiast subtelne ilustracje – kolorowy rysunek, w który wklejone są grafiki rzeczywistych przedmiotów urozmaicają lekturę, podkreślając wagę dbania o naturę.

Drogocenny kamyczek Jarosława Mikołajewskiego, jak i cała seria bajek uspokajanek, to warte uwagi książeczki dla najmłodszych. Wyciszają, zapewniają emocjonalne wsparcie i pozostawiają z refleksją nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Otulcie przedszkolaki kocem, sięgnijcie po książkę i pomóżcie im odnaleźć spokój na brzegu morza.Bajka uspokajanka. Drogocenny kamyczek. Recenzja

Eliza Idczak 

Bajka uspokajanka. Drogocenny kamyczek
Jarosław Mikołajewski, Anna Mrowiec
Okładka: twarda
Format: 22.0×22.0cm
Rok publikacji: 2022
Wydanie: 1
Liczba stron: 40
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Słowne

330 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent