W kontakcie z naturą – Earth School dla dzieci i młodzieży

Earth School

W obecnej sytuacji ogromna większość z nas spędza czas w domu – razem z dziećmi, które z powodu zamknięcia szkół są odcięte od kolegów, nauczycieli i skazane na zdalną edukację. Mamy ograniczony dostęp do placówek kulturalnych, kin, teatrów, nawet parków i placów zabaw. Obostrzenia związane z zagrożeniem epidemiologicznym zmieniły życie wszystkich.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych dla Wychowania, Nauki i Kultury (UNESCO) ponad 1,5 miliarda uczniów na całym świecie zostało dotkniętych problemem zamknięcia szkół w obliczu COVID-19, a pandemia spowodowała kryzys zdrowotny, gospodarczy i edukacyjny.

Jednak w reakcji na wspomniany kryzys postanowiono działać, zachęcając dzieciaki do… kontaktu  z naturą. I to dosłownie, bo rzecz dotyczy naszej planety. W tym celu uruchomiona została specjalna platforma, która zabiera uczniów w trzydziestodniową wyprawę przez świat przyrody. Earth School – bo tak ją nazwano – zapewnia bezpłatne, wysokiej jakości treści edukacyjne, które mają pomóc uczniom, rodzicom i nauczycielom na całym świecie w czasie nauki w domu. 

„Pomimo tego, że jesteśmy zamknięci w swoich domach, ten projekt pokazuje, że uczniowie, rodzice i nauczyciele na całym świecie mogą nadal angażować się w naukę razem. Earth School jest wynikiem współpracy wielu utalentowanych nauczycieli i wspaniałych partnerów z całego świata. Ta platforma jest bramą do inspirujących lekcji na temat przyrody i środowiska, a każde zajęcia zawierają praktyczne i zabawne zadania, w które uczniowie mogą się angażować” – powiedział jeden z twórców.

Serwis przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat, zaś lekcje rozplanowane są na 30 dni szkolnych, między Dniem Ziemi (22 kwietnia) a Światowym Dniem Ochrony Środowiska (5 czerwca), który w tym roku odbędzie się pod hasłem Czas dla natury.

Earth School

Teraz w ramach Earth School można sięgnąć po zadania z 6 dni, lecz kolejne lekcje będą na bieżąco udostępniane. Część materiałów jest przetłumaczona na język polski, jednak język nie powinien stanowić tu bariery. Zagadnienia w ciekawy sposób poruszają tematy spożywanego przez nas jedzenia, ubrań, naszych domów, używanych technologii czy energii Ziemi.

Gorąco zachęcamy do zaglądania na stronę projektu!

Więcej informacji

Monika Konieczny

Monika Konieczny

Gdy nie siedzi przed komputerem – spędza czas w Operze czekając, aż córka skończy zajęcia baletu. Potem pędzi odebrać syna z zajęć gry na trąbce. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka książek (zwłaszcza dziecięcych) oraz podróży małych i dużych.

monikak@miastodzieci.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie