Dzień Dziecka w Multikinie
UD

W kontakcie z naturą – Earth School dla dzieci i młodzieży

Earth School
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

W obecnej sytuacji ogromna większość z nas spędza czas w domu – razem z dziećmi, które z powodu zamknięcia szkół są odcięte od kolegów, nauczycieli i skazane na zdalną edukację. Mamy ograniczony dostęp do placówek kulturalnych, kin, teatrów, nawet parków i placów zabaw. Obostrzenia związane z zagrożeniem epidemiologicznym zmieniły życie wszystkich.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych dla Wychowania, Nauki i Kultury (UNESCO) ponad 1,5 miliarda uczniów na całym świecie zostało dotkniętych problemem zamknięcia szkół w obliczu COVID-19, a pandemia spowodowała kryzys zdrowotny, gospodarczy i edukacyjny.

Jednak w reakcji na wspomniany kryzys postanowiono działać, zachęcając dzieciaki do… kontaktu  z naturą. I to dosłownie, bo rzecz dotyczy naszej planety. W tym celu uruchomiona została specjalna platforma, która zabiera uczniów w trzydziestodniową wyprawę przez świat przyrody. Earth School – bo tak ją nazwano – zapewnia bezpłatne, wysokiej jakości treści edukacyjne, które mają pomóc uczniom, rodzicom i nauczycielom na całym świecie w czasie nauki w domu. 

„Pomimo tego, że jesteśmy zamknięci w swoich domach, ten projekt pokazuje, że uczniowie, rodzice i nauczyciele na całym świecie mogą nadal angażować się w naukę razem. Earth School jest wynikiem współpracy wielu utalentowanych nauczycieli i wspaniałych partnerów z całego świata. Ta platforma jest bramą do inspirujących lekcji na temat przyrody i środowiska, a każde zajęcia zawierają praktyczne i zabawne zadania, w które uczniowie mogą się angażować” – powiedział jeden z twórców.

Serwis przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat, zaś lekcje rozplanowane są na 30 dni szkolnych, między Dniem Ziemi (22 kwietnia) a Światowym Dniem Ochrony Środowiska (5 czerwca), który w tym roku odbędzie się pod hasłem Czas dla natury.

Earth School

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Teraz w ramach Earth School można sięgnąć po zadania z 6 dni, lecz kolejne lekcje będą na bieżąco udostępniane. Część materiałów jest przetłumaczona na język polski, jednak język nie powinien stanowić tu bariery. Zagadnienia w ciekawy sposób poruszają tematy spożywanego przez nas jedzenia, ubrań, naszych domów, używanych technologii czy energii Ziemi.

Gorąco zachęcamy do zaglądania na stronę projektu!

Więcej informacji

898 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
Monika Konieczny

Monika Konieczny

Na co dzień zabiegana mama nastolatków oraz zaangażowana redaktor od zadań codziennych i specjalnych. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka literatury pięknej (zwłaszcza dziecięcej), muzyki operowej i filmowej oraz podróży małych i dużych. Niedawno odkryła nową pasję - ogród, w którym bez przerwy coś kopie, sadzi i przesadza, by świat był piękniejszy i bardziej kolorowy.

monikak@miastodzieci.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent