Uważność i spokój żabki. Recenzja

uwaznosc i spokoj zabki recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
W dzisiejszych czasach uważność jest bardzo istotna, ponieważ wszyscy jesteśmy narażeni na szereg bodźców zewnętrznych i rozpraszaczy. Uważność to po prostu bycie obecnym w danej chwili. O technikach treningu uważności traktuje książka Eline Snel Uważność i spokój żabki. Dlaczego żabki? To proste. Czy widzieliście kiedyś jak zachowuje się żaba siedząca na brzegu stawu? Wydaje się być nieruchoma, jakby nieco senna, całkiem jakby zamarła, a tak naprawdę jest w pełni skupiona i gdy tylko pojawi się obok jakiś owad, w mgnieniu oka go pożera.

Eline Snel, autorka książki Uważność i spokój żabki jest holenderską terapeutką, autorką Akademii Nauczania Uważności oraz trenerką mindfulness i medytacji. Napisała tę książkę, ponieważ jako wieloletnia terapeutka pracująca z dziećmi wie, jak ważna jest koncentracja, a ćwiczenia opracowane przez nią pomagają przeciwdziałać „zmorom” naszych czasów, czyli niskiej samoocenie, niepokojowi, wypaleniu, a nawet depresji.

Książka zawiera krótkie i łatwe do wykonania ćwiczenia uważności skierowane do dzieci od 5 do 12 lat oraz ich rodziców. Zarówno książka, jak i ćwiczenia na płycie CD dostarczą wiedzy na temat metod poprawy uważności oraz pozwolą dzieciom poprawić koncentrację, uporządkować gonitwę myśli, rozumieć i odczuwać w ciele swoje emocje. Dzieci będą w stanie poradzić sobie z kłopotami ze snem, z tzw. złymi myślami oraz ze sprostaniem ogromnym wymaganiom stawianym im przez rodziców i nauczycieli, a także z małą wiarą w siebie i własne siły.

Ćwiczenia zawarte w książce umożliwią naukę świadomego oddechu, który jest bardzo ważny, aby zrelaksować się, uspokoić w nerwowej sytuacji oraz nauczą dzieci, jak radzić sobie z gniewem i odrzucić natrętne myśli, które powodują, że się martwimy, najczęściej „na zapas”.

Zatem podsumowując, ćwiczmy i bądźmy uważni jak żaba!

Uważność i spokój żabki
Eline Snel
tłumaczenie: Matylda Falkiewicz
160 stron
okładka miękka ze skrzydełkami
format: 142×225 mm
bezpłatny dodatek: płyta CD z 11 ćwiczeniami
Więcej informacji: Wydawnictwo CoJaNaTo

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci!

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com