Umykający całusek – recenzja książki Davida Mellinga

Umykający całusek - pierwszy tom nowej kultowej trylogii
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Prawdziwy rycerz musi być odważny, pomysłowy i gotowy na każde wyzwanie, jakie otrzyma od króla. Ponadto powinien mieć u swego boku wiernego, białego rumaka. Czy da się takiego znaleźć? Oczywiście! Idealny rycerz czeka na nas na kartach nowej książki Umykający całusek Davida Mellinga – autora znanych książek o Misiu Tulisiu.

Kiedy bohater opowiadania otrzymuje od zmartwionego króla zadanie odnalezienia wieczornego całusa, który, wysłany w pośpiechu, nie trafił do małego królewicza, rycerz nie waha się ani minuty i wyrusza w nieznane. W końcu każdy król w kryzysowej sytuacji powinien móc liczyć na swoich poddanych! Śnieg, ciemność i dzikie zwierzęta to tylko niektóre z niebezpieczeństw, z którymi przyjdzie się zmierzyć oddanemu wojownikowi. Na szczęście rycerz, jak nikt, potrafi poradzić sobie z problemami. Może też liczyć na pomoc nieuchwytnego całuska. Jeśli jesteście ciekawi jak to możliwe, sięgnijcie po książkę.

 Umykający całusek to pierwsza część wesołej trylogii opowiadającej o przygodach dzielnego rycerza. Skierowana do przedszkolaków zabawna i łatwa w odbiorze historia może się przydać przy wieczornym czytaniu do snu. Mimo lakonicznej akcji, bajka nie traci uroku, a wzbudzający zaufanie i sympatię bohaterowie, już od pierwszych stron wywołują szerokie uśmiechy na twarzy. Książkę czyta się z przyjemnością, co ułatwiają krótkie, proste w odbiorze zdania, rozbudzające ciekawość i wyobraźnię.

Słowa uznania należą się również za jakość wydania. Duży format, twarda oprawa oraz wielkość czcionki znacząco wpływają na przejrzystość pozycji. Całości dopełniają zabawne ilustracje cieszące oko, pojawiające się na każdej stronie.

Podsumowując, Umykające całusek to dobra lektura dla najmłodszych, choć radość z czytania na pewno odczują również dorośli, ponieważ w delikatny i ciepły sposób przypomina jak ważna jest troska, bliskość i miłość. Jeśli szukacie ciepłej, a zarazem żartobliwej pozycji do poczytania przed snem, koniecznie sięgnijcie po nową serię Davida Mellinga. Gwarantuję, że nie zawiedziecie się.

Eliza Idczak

Umykający całusek
Tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 250×276
Data wydania: 2020-11-13
Wydawnictwo Amber

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent