UD

To ja Ci mamo poczytam, poziom 0. Recenzja książek do nauki czytania

Seria książeczek: To ja ci, mamo, poczytam
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Maria Trojanowicz-Kasprzak jest autorką serii książeczek To ja Ci mamo poczytam, mających na celu zachęcenie dziecka do samodzielnego czytania i sprawienia, aby ta czynność dawała mu jak najwięcej frajdy. Każda z serii występuje w postaci kilku książeczek spakowanych w wygodne, kartonowe pudełko.

Książeczki przygotowane są w oparciu o metodę czytania globalnego, która polega na zapamiętywaniu zapisu graficznego całych słów bez znajomości liter. Czytanie globalne rozwija pamięć i spostrzegawczość, zatem może pomóc w dalszej edukacji.

Poziom 0 jest wstępem do nauki czytania. Adresowany jest do najmłodszych czytelników. Składa się z 8 książeczek, z których
każda koncentruje się na jednej lub kilku onomatopei. Krótkie, proste teksty, częste powtórzenia oraz oparcie się na lubianych przez dzieci wyrażeniach onomatopeicznych zachęcą dziecko do samodzielnego czytania. Książeczki pozwolą każdemu dziecku na rozpoczęcie przygody z nauką czytania i sprawią, że będzie ona łatwa i przyjemna.

Absolutną zaletą całej serii są pełne dynamiki ilustracje autorstwa Renaty Grzybek, które dokładnie odzwierciedlają przekaz onomatopei. Są proste, kolorowe i na tyle wyraźne, że dziecko z łatwością kojarzy obraz z tekstem bez dodatkowego rozpraszania się. Dodatkowo, każdą z ilustracji można omówić i stworzyć opowieść o jej bohaterze.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Seria jest dużym wsparciem i wartościowym materiałem dydaktycznym dla opiekunów w żłobkach, nauczycieli przedszkolnych i logopedów.

Więcej informacji o serii To ja Ci mamo poczytam na stronie Wydawnictwa WIR.

861 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent