Tata w budowie. Felietony o tym, jak być ojcem i zwariować (ze szczęścia). Recenzja

tata w budowie
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Tata w budowie – felietony o tym, jak być ojcem i nie zwariować (ze szczęścia) to ciekawa książka napisana przez mężczyznę dla mężczyzny, chociaż gdy przeczyta ją kobieta, nic poza poprawą humoru się nie wydarzy.

Autor w lekki sposób opowiada o swoich ojcowskich przeżyciach, o wzlotach i upadkach, o frustracji i bezgranicznej miłości. Nie jest to nudny wywód o tym, jak życie z niemowlakiem jest ciężkie i straszne.

Autor w sposób humorystyczny pokazuje, jak codzienne, prawdziwe życie z maluchem u boku wygląda od podszewki. Jest pełne niespodzianek i skrajnych emocji, ale przede wszystkim miłości i radości, jaką daje opieka nad własnym dzieckiem.

Możliwość obcowania z nim, poznania go i jego obsługa jest wspaniałym doświadczeniem dla każdego mężczyzny.

Książkowy tato opisuje, które patenty w ich przypadku były skuteczne, a które już na etapie planu spaliły na panewce.

Pokazuje również bezsensowność niektórych gadżetów – oczywiście na należy brać sobie tego do serca, ponieważ co u jednych okazało się bezużyteczne, u innych może „ratować życie”. Warto natomiast zastanowić się, co tak naprawdę jest nam potrzebne, a nie na ślepo pędzić za panującymi na rynku trendami.

Książka jest doskonałą pozycją dla wystraszonego przyszłego tatusia, pozwoli oswoić się z tematem w sposób przyjazny i lekko zabawny.

Myślę, że takie podejście może być bardzo korzystne w dobie ogarniającego zewsząd trendu, jakie to dziecko jest „trudne do obsługi”. Tutaj mamy przykład tego, jak wyzwania mogą budować naszą wartość jako człowieka i ojca, a te – nawet – negatywne emocje nie są niczym złym, są naturalne i nie należy się ich bać pod warunkiem, że jesteśmy w stanie nad nimi zapanować.

Monika Widurska
www.mamamonia.blog.pl

TATA W BUDOWIE. FELIETONY O TYM, JAK BYĆ OJCEM I ZWARIOWAĆ (ZE SZCZĘŚCIA)
Tomasz Bułhak
liczba stron: 224
oprawa: twarda
data wydania: 16 marca 2016
Wydawnictwo Albatros

Inne recenzje książek, pisane przez mamy znajdziecie TUTAJ.

735 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent