Weleda
Weleda Baby

Montessori w domu. 80 zabaw edukacyjnych dla dzieci od 3 do 7 lat. Recenzja

Montessori w domu. 80 zabaw edukacyjnych dla dzieci od 3 do 7 lat. Recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Na temat pedagogiki w nurcie Marii Montessori powstało wiele publikacji, jednak Delphine Gilles Cotte sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Dostępne w sklepach gotowe zestawy z działu Montessori są dość kosztowne i głównie to mnie odstrasza od zagłębienia się w ten nurt. Tymczasem autorka Montessori w domu. 80 zabaw edukacyjnych dla dzieci od 3 do 7 lat prezentuje proste i naprawdę tanie sposoby na stworzenie zestawów rozwijających wszechstronne umiejętności i kompetencje dziecka bez wysokich nakładów finansowych.

Nie martw się, jeśli jest kompletnym laikiem w tej dziedzinie. Czytając, dowiesz się, jakie są podstawowe założenia pedagogiki Montessori, w jaki sposób zorganizować dziecku przestrzeń w domu lub przedszkolu oraz jak przygotować zestaw edukacyjny Montessori.

Istotne jest to, że autorka celowo nie określiła wieku dla poszczególnych zestawów, wychodząc z założenia, że dzieci rozwijają się w różnym tempie, mają różne zainteresowania i potrzeby.

Całość została podzielona na kilka rozdziałów: ćwiczenia wstępne służące tworzeniu miłej atmosfery, ćwiczenia naśladujące czynności z życia codziennego, zabawy z nalewaniem i przesypywaniem, zabawy stymulujące wrażenia zmysłowe, sortowanie pozwalające dziecku rozróżniać kształty, kolory, faktury czy wielkości, ćwiczenia ze szczypcami rozwijające sprawność palców dziecka, zabawy z kolorami oraz zabawy w ogrodzie.

Kurs online - Jak rozwijać koncentrację i uwagę dzieci

Mindfulness dla dzieci

Twoje dziecko ma trudności z koncentracją? Nie potrafi się na niczym skupić? Jest zestresowane?
Jeżeli chcesz pomóc dziecku rozwinąć pełnię jego możliwości, lepiej zrozumieć siebie, zbudować odporność na stres i nauczyć się słuchać głosu własnego serca – ten kurs jest właśnie dla was!

Wszystkie zadania mają niebywały atut – doświadczanie. W czasach gdy chuchamy i dmuchamy na nasze skarby, zdarza nam się zapominać o naturalnej potrzebie samodzielności, Podajemy jedzenie, odstawiamy naczynia, zapinamy guziczki, sortujemy zabawki, nalewamy wodę, temperujemy kredki, sprzątamy i wycieramy. Wykonujemy czynności za dzieci, choć gdy im pozwolimy na samodzielność, sprawia im to ogromną frajdę. Wszystko, czego dzieci mogą dotknąć, doświadczyć, poczuć pozostaje z nimi o wiele dłużej, niż to, co zostanie opowiedziane. Teraz możemy uczyć dzieci samodzielności w sposób naturalny i zabawowy, tak by była to frajda a nie przykry element codzienności. Także sezon na „przydasie” uznaję za otwarty, bo z tą książką nawet papier ścierny się przyda. Polecam zarówno do domu jak i przedszkola.

Montessori w domu. 80 zabaw edukacyjnych dla dzieci od 3 do 7 lat
Autor: Delphine Gilles Cotte
Wydawnictwo: RM
Oprawa: miękka
Ilość stron:192
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa RM

468 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent