Metoda Montessori do trzeciego roku życia, recenzja książki Ch. Poussin

Metoda Montessori do trzeciego roku życia opinie o książce dla rodziców

Maria Montessori i jej pedagogika jest jeśli nie znana, to chociaż kojarzona przez wielu z nas. Czasem budzi kontrowersje i z pewnością narosło wokół niej sporo mitów, które warto wyjaśnić, a niektóre z nich nawet obalić. Książka Ch. Poussin jest uporządkowanym i syntetycznym poradnikiem na temat montessoriańskiego podejścia do dzieci.

Autorka tłumaczy zachowanie i sposób myślenia dziecka do lat trzech, dzięki czemu łatwiej nam go zrozumieć. W książce znajdziemy odpowiedź na pytanie jak rozwijać wyobraźnię i kreatywność dziecka, jak stymulować jego samodzielność i poszczególne zmysły, jak się z nim bawić czy jak urządzić dziecięcy pokój.

Książka ułatwi rodzicom i opiekunom dotrzeć do małego dziecka i żadne z jego zachowań nie będzie już budziło strachu czy gniewu, bo będziemy wiedzieli skąd się ono bierze.

Książkę polecam zwłaszcza osobom, które omijają pedagogikę montessoriańską, bo słyszały o niej sporo złego. Po przeczytaniu Metod Montessori do trzeciego roku życia wiele rzeczy im się wyjaśni, a nawet zaryzykuję tezę, że zmienią podejście do metody Marii Montessori.

Metoda Montessori do trzeciego roku życia
Poussin Charlotte
Liczba stron: 172
Data premiery: 22-07-2020
Oprawa: broszurowa
wydanie drugie
Wydawca: Wydawnictwo RM

Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie