Czytanie dla rozwoju. Wczesnodziecięca nauka czytania metodą Cudowne Dziecko. Recenzja

Czytanie dla rozwoju, recenzja ksiażki

„Czytanie dla rozwoju” to publikacja  o wczesnodziecięcej nauce czytania podsumowująca 10-letnie badania naukowe. Książka przeznaczona jest dla każdego, kto jest zainteresowany rozwojem małego dziecka – zarówno dla rodziców, jak i pedagogów.

Metoda Cudowne Dziecko, to unikalna metoda wczesnej stymulacji rozwoju autorstwa dr Anety Czerskiej oparta na najnowszych odkryciach naukowych. To pierwsza publikacja, która przedstawia metodę nauki czytania w języku polskim dla dzieci od urodzenia. Metoda ta rozwija wzrok, słuch i mowę, kształtuje myślenie operacyjne oraz świadomość otaczającego świata. Rozbudza chęci poznawcze oraz fascynacje nauką czytania, jest interesująca dla dzieci i przystępna dla rodziców. Niezmiernie istotnym przesłaniem książki jest to, że najważniejsze są pierwsze lata życia dziecka dla jego dalszych sukcesów szkolnych i zawodowych. Autorka zwraca uwagę na ważną rolę rodziców we wczesnej stymulacji rozwoju dziecka.

Książka napisana językiem naukowym przedstawia fachową wiedzę, popartą konkretnymi badaniami oraz licznymi cytatami. W pierwszym rozdziale poznajemy aktualny stan wczesnoszkolnej edukacji w Polsce. W kolejnych opisano rolę stymulacji w rozwoju dziecka oraz scharakteryzowano teorię dotyczących wczesnodziecięcej nauki czytania. Tematem rozdziału czwartego jest sama metoda Cudownego Dziecka. W rozdziale piątym omówiono metodologiczną część pracy. W kolejnych rozdziałach autorka przedstawia efektywność podjętych działań oraz wnioski i wskazówki dla rodziców i nauczycieli.

Dr Aneta Czerska opracowała kompletny zestaw edukacyjny do wczesnej nauki czytania metodą Cudowne Dziecko zawierający książki, gry oraz kary z instrukcją. Za jego pomocą każde dziecko od urodzenia do szóstego roku życia może zacząć uczyć się czytać.

Czytanie dla rozwoju. Wczesnodziecięca nauka czytania metodą Cudowne Dziecko
dr Aneta Czerska
Wydawnictwo: Instytut Rozwoju Małego Dziecka
Objętość: 240 stron
Oprawa: twarda
Więcej informacji na stronie cudownedziecko.pl

Elżbieta Kuźmińska – Mama do Sześcianu

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie