Jak zostać mistrzem w sporcie i w życiu – recenzja książki
UD

Jak zostać mistrzem w sporcie i w życiu – recenzja książki

Jak zostać mistrzem w sporcie recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Technika znacząco ułatwiła życie dorosłych i dzieci, ale przyczyniła się też do unieruchomienia nas przed świecącymi ekranami. Niestety ma to znaczący wpływ na spadek poziomu podejmowanej aktywności fizycznej. Jak temu zarazić? Wiele wskazówek zawartych zostało w książce Jak zostać mistrzem w sporcie i w życiu.

Autorzy publikacji – wybitni psychologowie sportu – skierowali swoje słowa do nauczycieli, trenerów i rodziców, którzy zainteresowani są przekazaniem dzieciom wiedzy oraz motywacji o doskonaleniu swojego ciała i charakteru. Aktualna, atrakcyjna, rzetelna lektura w ośmiu opowiadaniach porusza ważne kwestie dotyczące pokonywania przeszkód, wsparcia bliskich, współpracy, zdrowych nawyków żywieniowych, akceptacji porażki czy zakończenia kariery. Dzięki charakterowi książki pedagodzy otrzymują zatem narzędzie do poprawy jakości prowadzonych przez siebie zajęć dydaktycznych, rodzice zdobędą cenne informacje i z powodzeniem nauczą się wspierać młodych sportowców, a trenerzy nabędą ważną wiedzę na temat psychologii i motywacji.

Poradnik czyta się z łatwością, a nawet przyjemnością, ponieważ prosty i zrozumiały język, a także podział na rozdziały ułatwia zapoznawanie się z lekturą, a poruszane tematy są przedstawione tak plastycznie, że czytelnik z chęcią zagłębia się w historie, a później interpretację psychologiczną. Co ważne, mając kontakt z dziećmi, młodzieżą i sportowcami, autorzy stworzyli publikację opartą nie tylko na teorii, ale również praktyce, podnosząc autentyczność publikacji. Dużym walorem jest również znaczna ilość dodatkowej literatury umieszczonej w podrozdziałach, do której możemy się odwołać, jeżeli dany temat szczególnie nas zainteresuje, a także słowniczek z najważniejszymi pojęciami.

Śmiało stwierdzam, że Jak zostać mistrzem w sporcie i w życiu to pozycja, którą powinien przeczytać każdy, kto choć w minimalnym stopniu ma wpływ na wychowanie i edukację dzieci czy nastolatków. Publikacja w pouczający sposób pomaga dorosłym, a co za tym idzie i dzieciom, uzyskać rzetelną wiedzę o sporcie, realizować śmiałe cele i pracować nad samodoskonaleniem się. Jak napisała Sylwia Gruchała, „ta książka to podsumowanie wszystkiego, co najistotniejsze w sporcie, jak i w życiu”.

Eliza Idczak

Jak zostać mistrzem w sporcie i w życiu. Opowiadania. Interpretacja psychologiczna
Jan Blecharz, Małgorzata Siekańska, Gershon Tenenbaum
Liczba stron: 172
Okładka: miękka
Format: 16.5×23.5cm
Rok wydania: 2021
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa CeDeWu

202 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent