UD

Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia – recenzja książki

Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia recenzja
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób Święty Mikołaj mieści się w kominie albo jak to się stało, że elfy postanowiły pomagać mu w fabryce zabawek? Kim byli jego rodzice? Wygląda na to, że możecie odłożyć rozmyślania na dalszy plan, ponieważ Jared Green w książce Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia uchylił rąbka niejednej, świątecznej tajemnicy.

Znany wszystkim Święty Mikołaj od dawna uszczęśliwia dzieci na całym świecie. Jak to się stało, że mieszkający w lesie chłopiec, stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych, długowiecznych postaci? Wszystko za sprawą magii, wróżek i ukochanej pozytywki, którą podarował choremu dziecku, wywołując jego szeroki uśmiech. Właśnie wtedy Mikołaj pojął znaczenie szczęścia i bezinteresownej pomocy.

I tak z biegiem lat prezentów przybywało. Na szczęście nie brakowało też rąk do pracy. Czy to koniec? Nie, to dopiero początek niesamowitej przygody Świętego Mikołaja, elfów i wszystkich dzieci na całym świecie.

Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia opinia

Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia to sentymentalna opowieść skierowana do dzieci w każdym wieku, w której tematem przewodnim jest życie Świętego Mikołaja i jego droga do zyskania popularności. Pisarz wykreował magiczną historię w sposób łatwy w odbiorze. Bogate opisy zachwycają i poruszają wyobraźnię, przez co czytelnik z łatwością zagłębia się w świat głównego bohatera.

Każdy kolejny z czternastu rozdziałów to odkrycie jednej, a czasem i kilku tajemnic, otaczających tę grudniową postać. Rodzice, tradycja dekorowania choinki, historia czerwonego stroju, żona, fabryka zabawek, renifery… Wszystko, co od dawna nurtowało dzieci, wyjaśnia się na kolejnych stronach lektury. No, może nie wyjaśnia się samo, bo robi to Święty Mikołaj we własnej osobie! Snując niesamowitą opowieść w spokojny, płynny sposób, sprawia, że od lektury nie sposób się oderwać. Każde zdanie jest bowiem jak prezent, który tylko czeka na rozpakowanie, a cierpliwość wystawiana jest na próbę, jak podczas nocy, w której czekamy na pierwszą gwiazdkę, przebierając nogami. Każda scena uruchamia dziecięcą wyobraźnię i pozostawia na twarzy szeroki uśmiech.

To jednak nie koniec. Dodatkowym elementem wpływającym na atrakcyjność książki są kolorowe, oddające treść ilustracje, wykonane ręką Billa Sienkiewicza, przywołujące na myśl dawne obrazki z książek dla dzieci. Całość zaprasza do nastrojowej podróży po magicznej krainie Świętego Mikołaja, wprowadzając czytelnika w zimowy, magiczny klimat pełen wyczekiwania na niespodziankę.

Zimą wszystko dookoła jest cichsze i wolniejsze. To dobry czas na lekturę, która zabiera nas w miejsca, o których warto marzyć, na które warto czekać. To dobry czas na lekturę książki Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia, która w pełen ciepła sposób przypomina nam o potrzebie niesienia ludziom bezinteresownej pomocy i przywraca marzenia. Sięgnijcie po tę urzekającą publikację i rozbudźcie wiarę w Świętego Mikołaja. Wasza ufność jest mu potrzebna, by zmieniać świat na lepsze.Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia opinia o książce

Eliza Idczak

Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia
Autor: Jared Green
Tłumacz: Paulina Maksymowicz
Stron: 130
Format: 210x270mm
Wydanie: 1
Oprawa: twarda
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Nowa Baśń

 

310 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent