UD

Staś Pętelka. Nowy piesek. Recenzja książki dla dzieci

Staś Pętelka. Nowy piesek oraz Jadzia Pętelka idzie spać
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Jest wiele książek, które trafiają do małych dzieci ze względu na ciekawą fabułę i barwną historię. Wiele jest takich, które podobają się dzieciom z powodu pięknych ilustracji. Są i takie, w których maluchy uwielbiają przede wszystkim bohaterów. Śmiało można stwierdzić, że historyjka małego Stasia ma w sobie wszystkie te atuty.

Ta niezbyt krótka, pięknie zilustrowana historia autorstwa Barbary Supeł jest doskonałym przykładem na to, że książka dla dzieci może być zarówno zabawna, jak i pouczająca.

Opowieść dzieje się wśród rodziny Stasia, który ma kochających rodziców oraz młodszą siostrę Jadzię. Dzieci pragną jednak, by ich rodzina powiększyła się o nowego członka – psa. Po przemiłym spotkaniu z sąsiadką i jej psiakiem Lulką, dzieciom nagle marzy się ich własny czworonożny przyjaciel. Pragną mieć się do kogo przytulić, z kim się bawić wieczorami i kogo kochać całym swoim dziecięcym sercem. Cierpliwi rodzice początkowo nie są do tego pomysłu przekonani, jednak upór dzieci sprawia, że wreszcie mama z tatą dają za wygraną.

Szybko okazuje się, że przygarnięcie psa ze schroniska oraz opieka nad nim to nie tylko skoczne spacery i wesołe zabawy. Z czym wiąże się adopcja pieska, jakie obowiązki spoczywają na opiekunach i jak nauczyć czworonoga dobrych manier – na te właśnie pytania odpowiada książeczka o Stasiu Pętelce.

Staś Pętelka. Nowy piesek

Opowieść z całą pewnością skradnie serce każdego malucha, który ma lub pragnie mieć domowe zwierzę. W zabawny sposób pokazuje, że pewne decyzje mają swoje konsekwencje i należy te decyzje podejmować z pełną świadomością, nawet jeśli jest się tylko małym dzieckiem.

Książka pisana jest bardzo łatwym językiem, choć czasem pojawiają się zwroty, które należy wyjaśnić czteroletniemu słuchaczowi. Mimo to, historia jest prosta w przekazie i opowiadana w czasie teraźniejszym, co – moim zdaniem – sprawia, że akcja jest wartka, a dziecko dużo bardziej zainteresowane i skupione na fabule.

Zdecydowanie przyjemniej słucha się opowieści pisanych w ten sposób, ponieważ dzieci mają wówczas wrażenie, że są w samym centrum historii, są jej bohaterami.

Dodatkowo jest ona podzielona na kilka zatytułowanych rozdziałów, które prawią o losach rodziny i psiaka w konkretnych miejscach i sytuacjach. Dzięki temu historia jest bardzo uporządkowana.

Staś Pętelka. Nowy piesekStaś Pętelka to pozycja obowiązkowa dla dzieci, które kochają zwierzęta (należy się zastanowić, czy jest takie, które nie kocha!). Ta książeczka to idealna odpowiedź na pytanie dziecka: „Czy możemy mieć pieska?” Polecam ją rodzicom, którzy chcą nauczyć swoje pociechy świadomości opieki nad zwierzakiem i pokazać, z czym wiąże się ta przyjemność. Wspaniała książka dla dzieci już od trzeciego roku życia.

Sugerowana cena detaliczna za pozycję to 19,99 zł.

PODSUMOWANIE

„Plusy”:
–  mądra, treściwa fabuła
–  podział historii na rozdziały
–  atrakcyjna cena

„Minusy”:
brak

Katarzyna Przybysz

Staś Pętelka. Nowy piesek
autor: Barbara Supeł
ilustracje: Agata Łuksza
Wydawnictwo Zielona Sowa
s. 48, format  195×240
cena: 19,99 zł
Wiek: 4+

793 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent