Spacerem po znanych miastach – wirtualne wycieczki

miasto rodzina
📖 Czyta się średnio w 6 min. 🕑

Nie zawsze istnieje możliwość  jeżdżenia po świecie i zwiedzania ciekawych miejsc. Jednak nic straconego! Zwiedzanie jeszcze nigdy nie było tak proste i teraz można podróżować bez wychodzenia z domu! Wspaniałą rozrywkę zapewnią wirtualne wycieczki w dowolny zakątek kuli ziemskiej, które tak samo, jak prawdziwa wyprawa, potrafią dostarczyć wielu wrażeń.

Tym razem pospacerujemy zarówno po metropoliach, ale też i mniejszych turystycznych miastach.  Warszawa, Sankt Petersburg, Paryż, a może Dubaj – gdzie na początek się wybierzecie?

Zapraszamy Was na wirtualne spacery – odkryjcie z nami piękno znanych miast! 

Spacer po Londynie

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po stolicy Wielkiej Brytanii – można zobaczyć najważniejsze miejsca i najciekawsze budynki, a widok dostępny jest w dwóch opcjach: w piękny słoneczny dzień i bezchmurną noc. Wycieczka zaczyna się w wagoniku London Eye i stąd można wybrać, dokąd udajemy się na dalsze zwiedzanie. Wśród najciekawszych symboli Londynu, które można zobaczyć są na przykład: Big Ben, Westminster Abbey, Buckingham Palace, Horse Guard Parade, Piccadilly Circus, Trafalgar Square, taras widokowy na szczycie wieżowca Gherkin, wnętrza statku HMS Belfast oraz  Tower Bridge.

Londyn

A jak już jesteśmy w Londynie koniecznie zajrzyjmy do Muzeum Historii Naturalnej.

Ogromna kolekcja muzeum od dawna jest ulubionym miejscem zarówno londyńczyków, jak i turystów. Kolekcja muzeum liczy ponad 70 milionów eksponatów, a całość dzieli się na 5 głównych działów: botanika, entomologia, mineralogia, paleontologia i zoologia. Dużą popularnością cieszy się symulowane trzęsienie ziemi oraz galeria dinozaurów.

Wirtualne zwiedzanie Rzymu i Watykanu!

Od teraz możesz być w Rzymie o każdej porze dnia. Zobaczcie najpiękniejszą panoramę Rzymu i Watykanu. Zapraszamy Was na wcale nie takie małe wirtualne zwiedzanie. Zajrzycie nawet do Kaplicy Sykstyńskiej i Watykańskich Nekropolii z grobem Św. Piotra sprzed 2000 lat!

Czeka na Was:
Watykan wraz z jego ogrodami,
– Wirtualne zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra – widok z nawy głównej i widok ze środka absydy.
Wirtualne zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej

Rzym

Odkryjcie Paryż!

Paryż to miejsce, które trzeba zobaczyć – miasto zakochanych, stolica światowej mody, urocze miejsce pełne fontann, skwerów i alei. Podczas zwiedzania Paryża warto uwzględnić takie zabytki, jak słynna Wieża Eiffla, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, Katedra Notre-Dame, Luwr, Wersal, Les Invalides czy Ogród Luksemburski.

Paryż

Urokliwa Barcelona

Stolica Katalonii przyciąga nie tylko wyjątkową architekturą, ale też klimatycznymi uliczkami i ciekawymi muzeami. Barcelona to miasto Gaudiego, bo właśnie tutaj znajduje się najwięcej zabytków tego artysty, choćby słynne Sagrada Familia czy Park Güell, Jednak warto zajrzeć również na wzgórze Montjuïc, do Barri Gòtic – gotyckiej dzielnicy czy  pospacerować najpopularniejszym deptakiem miasta La Rambla.

Barcelona

Wiedeń zaprasza

Wiedeń to miasto tak różnorodne, że każdy  znajdzie w nim coś dla siebie – 280 pięknych parków, cesarskie pałace, cenne zabytki i słynny park rozrywki tworzą niesamowity klimat stolicy Austrii. Do głównych atrakcji, które warto zobaczyć choćby w sieci możemy zaliczyć: gotycką Katedrę św. Szczepana, Ratusz, Wiedeński Prater, Pałac Schönbrunn, Belweder czy Pałac Hofburg.

Wiedeń

Złota Praga

Praga jest uważana za jedno z najbardziej urokliwych miast w Europie – miasto mostów, katedr, wież ze złotymi końcówkami i kopuł kościelnych u brzegów  rzeki Wełtawy. Średniowieczne centrum Pragi to wspaniała mieszanka brukowanych uliczek, otoczonych murami dziedzińców, katedr i niezliczonych wież kościoła, a wszystko to w cieniu zamku Hradčany z IX wieku.

Praga

Odkryj Amsterdam

Amsterdam to największe miasto Holandii położone nad rzekami Amstel i IJ oraz licznymi kanałami. Większość centrum stanowi przytulna Starówka, a ruch samochodowy ograniczony jest tam do minimum.

amstredam

Wycieczka po Moskwie

Moskwa to najwspanialsze i największe miasto w Rosji – ogromna metropolia z historią w tle. Największymi atrakcjami miasta są Plac Czerwony z Kremlem oraz Cerkwią Św. Wasyla i Siedem Sióstr – czyli siedem potężnych gmachów w stylu Pałacu Kultury, w tym Uniwersytet Łomonosowa. Na uwagę zasługują również  metro – niemal każda stacja wygląda jak dzieło sztuki oraz Stary Arbat – najbardziej prestiżowa ulica Moskwy.

Moskwa

Zabieram dzieci z sieci

Kurs dla rodziców cyfrowych dzieci

Nauka zdalna spowodowała, że twoje dziecko nie odchodzi od komputera nawet w wolnym czasie? Czujesz się bezsilny jako rodzic? Nie wiesz, gdzie wytyczyć granice i jak je egzekwować? Chciałbyś nawiązać z dzieckiem konstruktywny dialog na temat używania mediów elektronicznych?

Ten kurs jest właśnie dla ciebie!

Spacerem po Sankt Petersburgu

Sankt Petersburg jest jednym z najpiękniejszych miast Europy. Jest miastem bardzo oryginalnym z jego słynnym Pałacem Zimowym będącym siedzibą Ermitażu i białymi nocami. Pospacerujcie po Placu Pałacowym z Kolumną Aleksandrowską, pięknych parkach, soborach oraz podmiejskich posiadłościach w jego okolicach!

Sankt Peterdburg

A może Rio de Janeiro?

Rio de Janeiro leży w południowo-wschodniej części Brazylii w zatoce Guanabara nad Atlantykiem. Miasto położone jest między urwistymi wzgórzami – Głową Cukru Corcovado ze statuą Chrystusa Zbawiciela. Rio de Janeiro to także wspaniałe, znane na całym świecie piaszczyste plaże Ipanema oraz Copacabana.
rio de janeiro

Dubaj z lotu ptaka

Dubaj jest największym miastem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Położony na południowym wybrzeżu Zatoki Perskiej należy do najszybciej rozwijających się i jednych z najbogatszych krajów Azji Zachodniej. Zobaczcie sztuczne wyspy w kształcie palm, hotel przypominający żagiel,  najwyższy budynek świata Burdż Kalifa i oszałamiające luksusem hotele.
Dubaj

Imponujący Singapur

Singapur to miasto-państwo położone na południu Półwyspu Malajskiego. Jego nazwa to połączenie dwóch słów – miasto i lew, dlatego często mówi się na Singapur Miasto Lwa. Maskotka Singapuru – Merlion to mityczna postać, która nawiązuje do początków tego miasta jako osady rybackiej, a fontanna z posągiem pół ryby, pół lwa w Merlion Park to najsłynniejszy symbol tej metropolii. Warto tu zajrzeć również do imponującej rezydencji prezydenckiej Istany.

Singapur

Najpiękniejsze miejsca Sydney

Sydney to jedna z najwspanialszych metropolii świata, a miasto położone jest bardzo ciekawie – rozciąga się wzdłuż malowniczej zatoki i pięknie urozmaiconego wybrzeża. Jest otoczone wieloma parkami, górami i aż 30 plażami.  Znany budynek Sydney Opera House położony jest nad samą zatoką, w pobliżu Harbour Bridge. Swoim kształtem ma przypominać o Pierwszej Flocie, która dotarła do brzegów Australii ponad 200 lat temu, zaś  jego „żagle” są symbolem nie tylko Sydney, ale całej Australii.

Sydney

Spacerem po Krakowie

Pełna legend, bezcennych zabytków architektury i sztuki historyczna stolica Polski oczarowuje od pierwszego wejrzenia. Miasto łatwo się zwiedza, wystarczy minąć Barbakan i Bramę Floriańską, aby znaleźć się w zupełnie innym świecie – najstarszej części Krakowa. Na Rynku Głównym Starego Miasta królują kwiaciarki, stukają kopytami o bruk konie ciągnące stylowe dorożki, gołębie unoszą się nad Bazyliką Mariacką i Sukiennicami. Koniecznie zobaczcie!

Kraków

Wycieczka po Warszawie

Odkryjcie Warszawę – pospacerujcie Traktem Królewskim, który łączy dawne rezydencje polskich władców, zejdźcie nad Wisłę, by zobaczyć nowoczesne bulwary rozciągające się między Multimedialnym Parkiem Fontann a Centrum Nauki Kopernik. Zajrzyjcie również na Starówkę, która zachwyca swoją kameralnością i unikalną atmosferą. Centralnym miejscem Starówki jest Rynek, a na jego środku stoi pomnik Warszawskiej Syrenki będącej symbolem miasta.

Warszawa Łazienki

Jednak to nie wszystko, co Wam proponujemy. Warto również zaglądnąć do wybranych znanych miejsc w popularnych miastach:

Manhattan w Nowym Jorku

Pałac Dioklecjana w Splicie, Chorwacja

Zamek Królewski w Budapeszcie

182 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
Monika Konieczny

Monika Konieczny

Na co dzień zabiegana mama nastolatków oraz zaangażowana redaktor od zadań codziennych i specjalnych. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka literatury pięknej (zwłaszcza dziecięcej), muzyki operowej i filmowej oraz podróży małych i dużych. Niedawno odkryła nową pasję - ogród, w którym bez przerwy coś kopie, sadzi i przesadza, by świat był piękniejszy i bardziej kolorowy.

monikak@miastodzieci.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent