Skarby leśnych braci. Recenzja książki

Skarby lesnych braci Weronika Kurosz
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Książka Skarby leśnych braci Weroniki Kurosz to druga książka po „Leśnych braciach” dla najmłodszych adeptów czytania. Opowiada o dwójce rezolutnych chłopców, którzy są braćmi. Ich przygody dostarczają każdemu wiele przygód, emocji i wywołują uśmiech. Razem z nimi czytelnicy niemalże przenoszą się na łono natury.

Bohaterami tej książeczki są dwaj bracia, Bazyli i Marcepan. Jak większość chłopców w tym wieku uwielbiają przygody i najwyraźniej przychody muszą lubić tę dwójkę urwisów, gdyż w ich życiu dzieje się bardzo dużo niesamowitych rzeczy.

Książka podzielona jest na cztery rozdziały, obfitujące w niezwykłe przygody Bazylego i Marcepana. Chłopcy uwielbiają sobie dokuczać i rywalizować ze sobą. Jednak jak to między rodzeństwem bywa, kiedy zajdzie taka potrzeba, mogą zawsze na siebie liczyć. Mali urwisi mają skłonność do pakowania się w kłopoty i sytuacje, w których jeden musi ratować drugiego, zdarzają się bardzo często. Na pewno duży wpływ ma na to miejsce zamieszkania, czyli skraj tajemniczej puszczy – w takim miejscu zawsze coś ciekawego musi się przydarzyć…

Przygody braci opowiedziane są barwnym i przystępnym dla każdego językiem. Na pewno zainteresują nie tylko dzieci, ale również rodziców, którzy im je czytają. Bowiem świat Bazylego i Marcepana podobny jest do świata ich dzieciństwa.

Nie będę zdradzać treści książki, niech każdy sam się przekona jak jest ciekawa i wartościowa. Przekazująca  wiele cennych morałów i rad. Do tego jest pięknie wydana. W twardej oprawie i z niezwykle pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami Aleksandry Michalskiej-Szwagierczak.

Agnieszka Cieślińska

 

Skarby leśnych braci
Weronika Kurosz
Rok wydania: 2015
Stron: 124
Oprawa: twarda
Format: 200×190
Ilustracje: Aleksandra Michalska-Szwagiercza
Wydawnictwo Zysk  i S-ka

Zobacz inne recenzje Miasta Dzieci! 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent