Seria Przygody Skrzata Jagódki. Recenzja

Przygody skrzata Jagódki opinia o serii
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Czy pamiętacie małe, kolorowe książeczki w miękkiej oprawie o skrzacie Jagódce? My mieliśmy ich kilka jakieś osiem lat temu, jednak nie przetrwały dwóch domowych i kilku okazyjnych maluchów. Szkoda, ale nie bez powodu dzieci ciągle je oglądały, bo ilustracje Kazimierza Wasilewskiego przyciągają wzrok nie tylko małych czytelników.

Właśnie pojawiły się dwa piękne zbiory opowiadań Przygody skrzata Jagódki. Zegar z kukułką i inne opowiadania oraz Przygody skrzata Jagódki. Leśna plotka i inne opowiadania. Zawierają po pięć historii znanych już z poprzednich lat, tym razem wydanych w twardej, solidnej oprawie, więc wróżę im długą, czytelniczą przyszłość.

Opowieści o Skrzacie Jagódce, jego żonie Poziomce, sowie Mądrej Głowie, Misiu Barnabie, zajączku Kicaju, wiewiórce Rudej Skórce i innych leśnych stworzeniach przypominają mi lektury z mojego dzieciństwa, pełne ciepła i spokoju. Oczywiście bohaterowie przeżywają różne przygody, muszą rozwiązać pewne problemy, ale każda opowieść kończy się dobrze.

przygody skrzata Jagódki recenzja

Czego dowiemy się z lektury?

Że kukułki mają swój sposób na rodzicielstwo, teatr amatorski może założyć każdy, kto ma choć trochę chęci i kreatywności, pomoc przyjaciół bywa nieoceniona, plotka łatwo się niesie i różne z tego wychodzą hece.

Wszystkie opowiadania nam się podobały, lecz wśród małych czytelników największym powodzeniem cieszyło się: Jak skrzat Jagódka słuchał dobrych rad. O tym, jak Jagódka w natłoku codziennych spraw przestał mieć czas na rozmowy z Poziomką, choć skrzatka kilkakrotnie próbowała zainicjować dialog. W końcu zostawiła mężowi kartkę i wyjechała na kilka dni. Na szczęście sowa Mądra Głowa domyśliła się, w czym rzecz i postanowiła zaproponować Jagódce eksperyment. Otóż dała mu doniczkę z ziemią, w którą wetknęła ziarenko, każąc skrzatowi pielęgnować to, co właśnie otrzymał. Domyślacie się, co było dalej?

Warto dodać, że Ewa Stadtmüller napisała ponad sto książeczek dla dzieci i ma ogromne doświadczenie w twórczości o charakterze edukacyjnym. Znam kilka z nich i uważam, że w pełni zasłużyła na wyróżnienie Honorową Wstęgą Przyjaciel Przedszkolaka, a seria o skrzacie Jagódce powinna zagościć na półce każdego przedszkolaka.Przygody skrzata Jagódki opinie

Przygody Jasia Jagódki
Ilustracje: Kazimierz Wasilewski
Seria: Przygody Skrzata Jagódki
Oprawa: twarda
Ilość stron: 64
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Skrzat

900 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent