UD

Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia: Drzewa. Recenzja

Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia Drzewa recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Do książek z serii Mój pierwszy komiks 5+. Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia przymierzałam się od jakiegoś czasu i oto jest. Rodzina Borsuków i Lisów podbija nasze oczy i serca. Od pierwszego dotyku dajemy duży plus, bo lubimy “miękkie” okładki. Do tego subtelne, pastelowe ilustracje poczynione przez Eve Tharlet, sprawiające, że na czytelnika spływa swoisty spokój. A może tylko ja tak mam, że czuję ten sielankowy klimat?

Sam pomysł na stworzenie rodziny z Pana Borsuka i Pani Lisicy oraz czwórki dzieci jest fantastyczny.

W naszym domu dużo mówi się o szacunku do drugiego człowieka, w co to międzygatunkowa rodzina wpisuje się idealnie. Postacie o różnych temperamentach i upodobaniach potrafią znaleźć wspólny język i razem spędzać czas. Do tego poruszają ważne tematy, a więc książka jest o czymś istotnym.

Mamy tu pięć krótkich komiksów, a każdy z nich w jakiś sposób nawiązuje do procesów zachodzących w przyrodzie, mających związek z życiem drzew.

Czy wiedzieliście, że drzewa potrafią ze sobą współpracować? Albo wspierać się nawzajem? Że korzenie różnią się między sobą, nadając drzewom inne zdolności przetrwania? Czy przyszło wam do głowy, że igły drzew to też liście?

W tej niewielkiej, komiksowej książeczce znajduje się zaskakująco ciekawych i wartościowych informacji, a przede wszystkim bardzo dobrze się ją czyta. Od pierwszej do ostatniej strony podziwialiśmy wspaniałe, szczegółowe ilustracje. Pokochaliśmy zwierzęcych bohaterów i na pewno czujemy duży niedosyt, mając świadomość, że to tylko jedna z serii cudownych książek. Na pewno sięgniemy po kolejne.

Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia: Drzewa
Autor: Brigitte Luciani
Ilustracje: Eve Tharlet
Seria: Mój pierwszy komiks 5+
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Więcej informacji na stronie Wydawnictwo Egmont

244 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent