Recenzja książek: Koty. Zrozumieć wąsatego przyjaciela i Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela
UD

Recenzja książek: Koty. Zrozumieć wąsatego przyjaciela i Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela

Psy. Zrozumieć wąsatego przyjaciela recenzja
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Czworonożni pupile to dla niektórych istna zagadka. Czasem napsocą, niekiedy wydają się zaciekawione, by po chwili przybrać znudzoną postawę. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Jak odkryć co myślą i jak czują? Nie jest łatwo zrozumieć kogoś, kto nie włada mową, ale dladr JohnaBradshawa, antrozoologa, to nie problem. W swoich najnowszych książkach pomaga zrozumieć zwierzęce sekrety.

Koty. Zrozumieć wąsatego przyjaciela to książka, dzięki której czytelnik dowie się jak to jest być kotem. W czasie lektury towarzyszy czteroletniej Libby podczas dnia pełnego wrażeń. Kotka mieszka z nauczycielka, panią Lewis i jej córką. Ma swoją miskę z jedzeniem, kuwetę i ulubione zabawki. Lubi głaskanie (tylko jeśli ma ochotę) i spędzanie czasu ze swoimi właścicielkami. Ale uwielbia też przebywać poza domem, w świecie niesamowitych zapachów. Jeśli jesteście ciekawi czy kotce zawsze udaje się spadać na cztery łapy, prześcignąć Usaina Bolta i odnaleźć drogę do domu, sięgnijcie po książkę.

Druga część serii to Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela, w której czytelnik towarzyszy Rusty’emu, mieszańcowi teriera, poznając jego przyzwyczajenia i  sposób poznawania świata… nosem! To właśnie nos podpowiada Rusty’emu, gdzie znajdzie jedzenie, śmierdzącą kałużę do tarzania, rozpozna przyjaciela i wroga. Co jeszcze potrafi psi supernos? I czy pies ma też inne, wyjątkowe dary? Przekonajcie się sami.

Seria dr Johna Bradshawa to lekka i przyjemna lektura dla każdego miłośnika zwierząt.

Dzięki łatwej w odbiorze narracji i językowi, czytelnik ma okazję poczuć się się jakby brał udział w dokumencie o najpopularniejszych zwierzętach domowych. Na ponad stu stronach poświęconych życiu i obyczajom pupili, autor ciekawie tłumaczy co lubią robić, co je uspokaja, jaki zmysł jest dla nich najistotniejszy, jaką mają budowę anatomiczną, jak wyczuwają zagrożenie, a jak odnajdują bliskich, czy są prawo czy lewo nożne…

Mimo niewielkich rozmiarów, te książki to skarbnica wiedzy.

Zawierają historie, z którymi utożsami się każdy właściciel zwierzęcia domowego, ciekawostki, wytłumaczone w profesjonalny, ale przystępny sposób, ciekawe ilustracje obrazujące omawiane zjawiska i wiele porad. A wszystko to okraszone humorem.

Książki powinni przeczytać wszyscy, którzy posiadają zwierzę, ale i ci, którzy na razie tylko skrycie o nim marzą. Po lekturze intencje psa czy kota nie będą dla was żadną zagadką. Ze względu na swoją uniwersalność, publikacje spodobają się i młodszym dzieciom i tym dużo, dużo starszym. Gwarantuję, że dostaniecie kota na punkcie Libby i Rusty’ego.

Eliza Idczak

Psy Zrozumieć najlepszego przyjaciela, Koty. Zrozumieć wąsatego przyjaciela
John Bradshaw
Oprawa miękka
Liczba stron: 128
Format: 130x190mm
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa ToTamto

 

735 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent