UD

Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków – recenzja książki

Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków recenzja
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Często wykorzystywaną metodą terapeutyczną w pracy z dzieckiem jest bajkoterapia, będąca rodzajem wsparcia psychicznego. Szczęśliwe zakończenie dające poczucie bezpieczeństwa, w połączeniu z pozytywnymi bohaterami, często zwierzęcymi, znajduje wielu zwolenników wśród dzieci. Od lipca do kolekcji terapeutycznych książek można dodać kolejną publikację: Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków Alicji Stepek.

Dolina Futrzaków to wspaniałe miejsce dla zwierząt. Otoczona lasami, łąkami i polami, daje wiele możliwości na wielozmysłowe poznawanie świata. Jeszcze lepiej, kiedy swoje odkrycia można porównać z mieszkającymi niedaleko przyjaciółmi i rodziną. A tych nie brakuje! Drugi tom serii Alicji Stepek rozpoczyna się opowieścią o Kolorowych Szczeniaczkach, niezwykłych psiakach o wielobarwnych futerkach, które tak jak dzieci wykazują silną potrzebę poznawania świata i szukania przygód. Jeśli macie ochotę poznać ich perypetie i sposoby na radzenie sobie ze strachem, niepowodzeniem czy złością, a przy okazji dowiedzieć się czym stresuje się sójka, albo po co nam leśne mrówki, koniecznie sięgnijcie po ten tytuł.

Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków to kontynuacja zbioru bajek psychoedukacyjnych i terapeutycznych pod tytułem „Przedziwne przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków”. Podobnie jak w pierwszej części, i tym razem młody czytelnik ma szansę poznać przygody mieszkańców Doliny Futrzaków, którzy kłócą się, dają ponieść emocjom, silnie odczuwają niepowodzenia, ale też rozmawiają, słuchają rad i naprawiają swoje błędy, za  każdym razem lepiej poznając siebie.

Książka proponuje ponad 20 opowiadań, które mają na celu wzbogacić dziecięce doświadczenia i udzielić wsparcia poprzez naśladownictwo.

Zróżnicowane charaktery bohaterów, swobodny język, jakim spisano ich liczne przygody i szczęśliwe zakończenia zadziałają relaksująco i zredukują napięcie emocjonalne. W pracy terapeutycznej pomogą również pytania dołączone na ostatniej stronie każdej bajki. Zachęcające do rozmowy, stwarzają warunki do zmiany perspektywy i otworzenia się na trudne tematy. Pomagają również małemu czytelnikowi odkryć wiele pięknych i ważnych cech. Dodatkowo dzięki podziale publikacji na pory roku, czytelnik zawsze znajdzie opowiadanie na czasie. Książka sprawdzi się więc nie tylko w domu, ale i w szkole czy placówkach socjoterapeutycznych, gdzie zarówno dzieci w wieku przedszkolnym jak i szkolnym, odkryją niejedno pozytywne rozwiązanie własnych problemów.

Na uwagę zasługują również kolorowe, ciepłe ilustracje oddające nastrój opowiadania wykonane przez Annę Andrzejewską.

Podsumowując, Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków to książka dla szerokiego kręgu odbiorców: rodziców, nauczycieli, terapeutów, która oswaja z trudnymi tematami i pozwala zrozumieć własne emocje. Sięgnijcie po książkę i przekonajcie się, że zwierzęta mogą być świetnymi nauczycielami!

Eliza Idczak

Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków
Autor: Alicja Stepek
Data premiery: 2022-07-07
Liczba stron: 264
Format: 240 x 10 x 180
Więcej informacji na stronie Oficyny Wydawniczej Impuls

444 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent