Średnia wieku tancerzy to niespełna 18 lat, a przedział wiekowy obejmuje zarówno uczniów klas II gimnazjum jak, licealistów i studentów.
W repertuarze zespołu można odnaleźć wpływy szkockie, tradycyjne tańce figurowe i ceili, lecz przede wszystkim własne choreografie nawiązujące w stylistyce do nowoczesnej formy tańca scenicznego. Prócz tańców setowych i solowych w miękkich butach coraz częściej prezentuje step irlandzki oraz układy "mieszane", łączące wszystkie te formy równocześnie.
Grupa prowadzi także cotygodniowe warsztaty dla początkujących a także okazjonalne warsztaty tańca irlandzkiego w szkołach podstawowych i przedszkolach.
Jak dotąd zespół prezentował się głównie na scenach Warszawy, w tym na scenie Sali Kongresowej, podczas Warszawskich Dni Rodziny organizowanych corocznie w Parku Kultury w Powsinie, dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na wielu piknikach i festynach takich jak akcja zbiórki pieniędzy dla Hospicjum Domowego „Pola Nadziei” czy Dni Dziecka organizowanych przez Fundację Akademii Wilanowskiej, podczas Warszawskich Dni Tańca i oczywiście z okazji Dnia Św. Patryka patrona Irlandii. Tancerze zdobywali złote, srebrne i brązowe medale na międzynarodowych zawodach w tańcu irlandzkim Warsaw Feis 2004 i 2005 a zespół jest laureatem nagrody Grand Prix V Warszawskiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej twórczości Artystycznej ASTERIADA 2006. Co roku tancerze wyjeżdżają na dwutygodniowe obozy treningowe. Nazwa grupy pochodzi od tytułu utworu Liama O’Connora i Lisy Ahene z płyty "A Winter’s Tale".
4 czerwca 2006 zespół wystąpi w Wilanowie na pikniku organizowanym z okazji dnia dziecka – "Obudźmy Marzenia". Organizatorem imprezy będącej spotkaniem z kulturą różnych krajów są Stowarzyszenie Akademia Wilanowska, Muzeum Pałac w Wilanowie oraz Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.
Polecamy również WARSZTATY TAŃCA SZKOCKIEGO I IRLANDZKIEGO oraz Francuski teatr tańca w Poznaniu