UD

Puzzle i memo dla najmłodszych Rok w lesie. Recenzja

Rok w lesie memo i puzzle recenzja
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Wszystkich fanów książki “Rok w lesie” z ilustracjami Emilii Dziubak na pewno ucieszy fakt pojawienia się na rynku puzzli i memo nawiązujących do tej kultowej już pozycji. Gotowi na przygodę? Ruszamy do lasu, by spotkać jego mieszkańców!

Estetyczne kartonowe pudełka z piękną szatą graficzną i materiałowym sznurkiem w ramach uchwytu – kryją w sobie elementy składające się na dobrą zabawę. Nie znajdziecie w środku foliowego woreczka – zastąpiono go cieniutkim, papierowym. Jest to niewątpliwie ukłon w stronę ochrony przyrody, który doceni wiele osób. Obie pozycje dedykowane są dla wieku 2+, jednak myślę, że przynajmniej puzzle można zaoferować już młodszemu dziecku. Być może będzie gotowe na tego typu układanki. 

Rok w lesie. Memo łączy przyjemne z pożytecznym

To fajna (integrująca dziecko z opiekunem) zabawa w poszukiwanie leśnych mieszkańców, przy jednoczesnym ćwiczeniu pamięci i koncentracji malucha. Pudełko zawiera 24 kafelki, czyli 12 par z ilustracjami zwierząt. Kartoniki obracamy obrazkami do dołu i kolejno każdy gracz może odsłonić dwa – szukamy dwóch identycznych. Gdy uda się znaleźć parę – odkładamy ją na bok, jeśli nie – kafelki wracają ilustracją do dołu. Kto zbierze najwięcej par ten wygrywa. Tylko nie podglądajcie poza kolejką;)Rok w lesie memo recenzja

Rok w lesie. Puzzle. Rodzice i dzieci

To 20 dużych elementów przedstawiających leśnego rodzica i jego dziecko (10 gatunków zwierząt). Puzzle są dość duże, ładnie wykonane i wydają się trwałe. Na pewno też mają wymiar edukacyjny – pozwalają poznać nie tylko dużych, ale również tych małych (jeszcze) mieszkańców lasu. Układanie, dopasowywanie par wiąże się z ćwiczeniem dłoni i precyzji ich ruchów. Dla malucha może być również interesującym fakt, że nie tylko on ma mamę czy tatę. Zwierzęta również przechodzą fazę rozwoju od dziecka do dorosłego. Puzzle rok w lesie opiniaZarówno w pudełku memo jak i puzzli znajdziemy mini instrukcję – propozycje, jak się nimi bawić, oraz garść informacji o zwierzętach, które pomogą nam przybliżyć je maluchom. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by poszerzyć swoją wiedzę w oparciu o inne źródła i stać się dla dziecka skarbnicą ciekawostek o różnych gatunkach.

Obie pozycje – zważywszy na piękno wykonania, walory edukacyjne oraz fakt, że zapewniają dobrą zabawę – doskonale sprawdzą się również w roli prezentu.  

Rok w lesie. Puzzle. Rodzice i dzieci
Ilustracje: Emilia Dziubak
Wiek: 2+
Rok wydania: 2021
Wymiary: 70 x 135 x 135 mm
Liczba elementów: 20

Rok w lesie. Memo
Ilustracje: Emilia Dziubak
Wiek: 2+
Rok wydania: 2021
Wymiary: 70 x 135 x 135 mm
Liczba elementów: 24

Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia

380 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
Joanna Wilgucka-Drymajło

Joanna Wilgucka

Dziennikarka, redaktorka, autorka e-booka "50 pomysłów na proste życie z dziećmi". Specjalizuje się w dziennikarstwie internetowym. Podejmuje tematy m.in. w obszarach: psychologia, edukacja, ekologia, rodzina i wychowanie dzieci, zdrowy styl życia, minimalizm, slow life. Na co dzień "biega" po Internecie, szuka sposobów na prostsze życie i walczy ze stresem.... nie tylko własnym. W wolnych chwilach czyta 3 książki naraz.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent