Pola piecze. Recenzja książki
UD

Pola piecze. Recenzja książki

Pola piecze recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
O zaletach czytania książek najmłodszym dzieciom mówi się dużo i głośno. Tylko co wybrać spośród tylu dostępnych tytułów? Czy książka Pola piecze Leny Anderson będzie odpowiednia dla maluchów?

Pola to dziewczynka, która podczas nieobecności mamy spędza czas z babcią. Stęsknioną i smutną wnuczkę babcia porywa to tańca, by odzyskała dobry humor. Czyta jej książki, a później wspólnie pieką babeczki i urządzają poczęstunek dla pluszaków. Dzięki temu jest weselej, a czas płynie dużo szybciej.

Pola piecze to jedna z dwóch książeczek o przygodach małej dziewczynki. Prosty picturebook wydawnictwa Zakamarki, adekwatny jest dla dzieci od pierwszego roku życia. Na każdej z dwudziestu stron została umieszczona łagodna ilustracja, której oszczędzono szczegółów i kolorowego tła, dzięki czemu dzieciom łatwo będzie się na niej skoncentrować. Są też proste, dwuwyrazowe zdania oraz słowa dźwiękonaśladowcze, bliskie dziecku na początku rozwoju mowy. Historię można więc opowiedzieć, nazywając poszczególne elementy ilustracji, a nie tylko przeczytać. Dzięki książce i z pomocą rodzica, dziecko poznaje otaczający je świat i w naturalny sposób zdobywa coraz większy zasób słów. Poznaje też konstrukcje tworzenia zdań.

Pola piecze Zakamarki opinieSzczególnie doceniam fakt, że w tak cienkiej książeczce udało się podkreślić znaczenie bliskich relacji między członkami rodziny i uważności na potrzeby innych.

Zadbano również o wydanie. Piękne obrazki, łagodne kolory, twarda oprawa idealnie pasują do książki dla najmłodszych. Niestety nieszczególnie sprawdzą się jednak papierowe strony, które najmłodsi zapewne dość szybko zniszczą. Ale to jedyny minus publikacji.

Wydawnictwo Zakamarki udowodniło, że wie jak zachęcić do wspólnego czytania. Pola piecze to dobra historia na początek przygody z książką i oswajaniem z papierowymi publikacjami. Przygotowana dla dzieci, które dopiero uczą się mówić, właściwie stymuluje rozwój najmłodszych, a rodzicom pozostawia wiele dodatkowych możliwości.

Eliza Idczak

Pola piecze
tekst: Lena Anderson
ilustracje: Lena Anderson
tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
Rok wydania: 2023
19,5 x 22,5 cm
twarda oprawa
24 strony
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Zakamarki

769 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent