Pokolorowanki, spektakl Teatru Lalki i Aktora Pinokio. Recenzja
UD

Pokolorowanki, spektakl Teatru Lalki i Aktora Pinokio. Recenzja

Pokolorowanki-spektakl-Teatru-Lalki-i-Aktora-Pinokio
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Jak sprawić, by świat nabrał barw? Jak stworzyć kolory? Czy żółty ma jakiś smak? Czy da się usłyszeć kolor czerwony? Dziesiątki pytań, wspólne eksperymenty i razem przeżywane emocje sprawiają, że dystans między dziećmi a przedziwnym i obcym teatralnym światem pryska niczym mydlana bańka.

Biały, niebieski, żółty, czerwony i (nie do wiary!?) z połączenia drugiego z trzecim – zielony. Wspaniała opowieść o sile wyobraźni, uczuciach, kolorach, smakach, dźwiękach… Uczta dla wszystkich zmysłów!

Maluchy aktywnie uczestniczą w barwieniu rzeczywistości; to z ich ubrań aktorzy pomocnicy (Ona – Żaneta Małkowska i On – Łukasz Bzura) pobierają za pomocą pędzli próbki kolorów, które przekazują Wielkiemu Malarzowi (Włodzimierz Twardowski). Ten zasiadając na wysokości niczym Bóg, czy Czarodziej, nieosiągalny i dobrotliwy zarazem, dopełnia dzieła kreacji. Zdobyte barwniki rozpływają się w wypełnionych wodą naczyniach, co wygląda naprawdę hipnotyzująco.

Na oczach dzieci aktorzy przemalowują siebie i scenografię. Kolejne kolory stanowią pretekst do rozmów, radosnego filozofowania i wspólnej zabawy. Przestrzeń nabiera barw z wykorzystaniem środków zaskakujących nawet stałych bywalców Sceny Najnajowej: muzyka wydobywająca się ze szklanych mis i wazonów, kolorowe światła, obrazy rzucane na elementy scenografii z projektora, niezwykłe dźwięki z odtwarzacza (np. bicie serca) i specjalnie dla spektaklu skomponowana muzyka, rzadki na dziecięcej scenie niski zaśpiew Wielkiego Malarza, wszystko to głęboko zapada w umysły i serca małych odbiorców.

Łódzki Teatr Lalki i Aktora Pinokio traktuje najmłodszych widzów z głębią i ambicją, której często teatrowi inicjacyjnemu brakuje. Efektem pomysłowości i odwagi twórców jest niezwykły spektakl, który porusza zmysły, czaruje klimatem, zaskakuje bogactwem treści i przekazu.

Szczerze polecam, także rodzicom w ramach odprężającej i energetyzującej koloroterapii!

Ania Maschke 

Pokolorowanki
spektakl dla dzieci najmłodszych, od 2 lat
reżyseria: Honorata Mierzejewska – Mikosza
scenografia: Marika Wojciechowska
muzyka: Pavel Helebrand
Obsada: Żaneta Małkowska, Łukasz Bzura, Włodzimierz Twardowski
Teatr Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi 

444 ocen
4.97
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Ania Maschke

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent