Weleda
Weleda Baby

Frycek ma urodziny. Recenzja

Mały Frycek - najnowsze wydawnictwo Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Czy wiecie, co wspólnego mają fiołki z Fryderykiem Chopinem? Okazuje się, że ich zapach był jednym z ulubionych aromatów dzieciństwa kompozytora, a same fiołki podobno przynoszą szczęście! Zatem nic dziwnego, że mały Frycek został nimi obdarowany w dzień swych urodzin.

Ten szczególny dzień, przypadający na 1 marca stał się wspaniałym dniem dla chłopca – nie tylko odbył uroczy spacer z siostrą po ulicach Warszawy, lecz również czekało na niego fantastyczne przyjęcie w domu oraz prezenty od rodziny i najbliższego przyjaciela Tytusa. Nasz mały pianista otrzymał globus, o którym marzył – zapewne już wówczas zaczął planować swoje wojaże…

Mały Frycek - najnowsze wydawnictwo Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina dla dzieci

O tym (ale nie tylko, przecież nie zdradzimy wszystkich tajemnic) opowiada najnowsze wydawnictwo Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w książeczce Frycek ma urodziny. To pierwsza część z serii „Mały Chopin” skierowana do dzieci. Ma na celu przybliżenie sylwetki wybitnego kompozytora, lecz sposób przedstawienia go jako małego chłopca i opisanie jego przygód z pewnością zainteresuje maluchy – to trochę tak, jakby czytali o swoim koledze i nic nie szkodzi, że żył on w XIX wieku. Może dzieci zainspirują się jego postacią?

_DSC6797

Z pewnością jest to pozycja godna polecenia, nie tylko ze względu na tematykę, ale również urokliwe, współgrające z tekstem wesołe, barwne ilustracje pobudzające wyobraźnię czytelników. A to, że przy okazji przemycono garść informacji o samym Frycku i jego rodzinie dodatkowo przemawia na jej korzyść i zachęca do przemierzenia trasy urodzinowego spaceru chłopca z Emilką oraz odwiedzenia samego Muzeum Fryderyka Chopina, by odnaleźć przedmioty, o których czytamy w książeczce.

Zatem oderwijcie się od rzeczywistości i wstąpcie do  cudownego świata muzyki!  

Aga Pietrzykowska – Frycek ma urodziny
wydawnictwo: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
rok wydania: 2021
format: 197×197 mm
okładka: miękka
liczba stron: 28

429 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
Monika Konieczny

Monika Konieczny

Na co dzień zabiegana mama nastolatków oraz zaangażowana redaktor od zadań codziennych i specjalnych. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka literatury pięknej (zwłaszcza dziecięcej), muzyki operowej i filmowej oraz podróży małych i dużych. Niedawno odkryła nową pasję - ogród, w którym bez przerwy coś kopie, sadzi i przesadza, by świat był piękniejszy i bardziej kolorowy.

monikak@miastodzieci.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent