UD

Pewnego razu w Nibylandii – Daleko od brzegu. Recenzja

Pewnego razu w Nibylandii – Daleko od brzegu. Recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Daleko od brzegu jest jedną z części serii Pewnego razu w Nibylandii. To magiczna historia czterech dziewczynek, które wkraczają w świat wróżek do niezwykłej krainy Nibylandii, gdzie wszystko się może zdarzyć.

Kate, Lilli, Gabi i Mia to przyjaciółki, które pewnego dnia odkryły sposób, w jaki przedostać się do baśniowego świata, a teraz po raz kolejny odwiedzają Przystań Elfów. Spotykają tam swoje znajome, malutkie wróżki: Dzwoneczka, Jelonkę i Mgiełkę.

W trakcie odwiedzin jedna z dziewczynek, Kate dostrzega siedzącego na drzewie chłopca, którego nigdy wcześniej nie widziała.

Z rozmowy z wróżkami dowiaduje się, że był to Piotruś Pan – szef Zaginionych Chłopców. Dzwoneczek opowiada, jak niezwykłym chłopcem jest owy Piotruś. Przyjaciółki chcą poznać go jak najszybciej. Tak właśnie zaczyna się niezwykła przygoda.

Jest to książka przeznaczona dla młodych dam powyżej sześciu lat, która pobudza wyobraźnię i przenosi czytelniczki do odległej krainy magii.

Która z dziewczynek nie chciałaby spotkać małej wróżki, bądź za pomocą magii nauczyć się latać, tak jak bohaterki książki? Oprócz samej fabuły książka ma też głębszy sens. Pokazuje, że najważniejsza jest nie sama przygoda i zabawa.

To przyjaciele powinni stać na pierwszym miejscu, to oni są wartością, o którą warto dbać i nie powinno się ich opuszczać tylko dla własnej przyjemności.

Książka na pewno spodoba się młodym czytelniczkom, które uwielbiają magiczny świat, wróżki i posiadają bujną wyobraźnię. Do tego jest pouczająca. Nic więcej dobrej książce nie potrzeba.

Monika Widurska
www.mamamonia.blog.pl

Pewnego razu w Nibylandii – Daleko od brzegu
Autor: Kiki Thorpe
Data wydania: 2016
Format: 128×198
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 128
Wiek czytelnika: 6-8 lat
Seria: PEWNEGO RAZU W NIBYLANDII
Więcej informacji: Wydawnictwo Zielona Sowa

Inne recenzje książek, pisane przez mamy znajdziecie TUTAJ.

265 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent