UD

Paszcze, kły, szpony. Recenzja książki dla dzieci

Paszcze, kły, szpony recenzja książki dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Co roku ukazują się kolejne książki przyrodnicze dla dzieci. Życie zwierząt to temat, który chętnie poruszany jest przez wielu autorów. Co więc wyróżnia książkę  Paszcze, kły, szpony od innych? Sprawdźmy.

Paszcze, kły, szpony to nowość wydana nakładem Agencji Wydawniczej Jerzego Mostowskiego. Książka zawiera ciekawostki dotyczące świata fauny, niesie ze sobą walor edukacyjny.

Najsłabszym ogniwem tego tytułu jest okładka. Jej układ graficzny jest mało nowoczesny i nie przykuwa uwagi. A szkoda, bowiem to ona niejednokrotnie decyduje o tym, czy czytelnik zakupi książkę, czy nie. Oprawa jest twarda i solidna.


Treść książki została ułożona w bardzo przemyślany sposób. Każda dwustronicowa rozkładówka to odrębny temat. Posiada zabawny, rymowany tytuł, krótkie wprowadzenie oraz ciekawostki dotyczące ok. 4-5 zwierząt wpisujących się w tematykę rozkładówki. Całość dopełniają rysunki Marty Kitki. Ilustracje są kolorowe i proste, mogą spodobać się dzieciom. 

Autorka wykorzystała różne kolory i wielkości czcionek, aby podzielić cały tekst. Ten zabieg sprawia, że książka jest spójna graficznie, przejrzysta i czytelna. Łatwo znaleźć najważniejsze informacje. Najtrudniejsze słowa zostały wytłumaczone w dodatkowych ramkach.
paszcze kły szpony fragment

Ciekawym pomysłem jest zamieszczenie na końcu książki krótkiego quizu z przeczytanej treści. W nagrodę za poprawne udzielenie odpowiedzi na pytania dziecko otrzymuje dyplom, który znajduje się na ostatniej stronie. Można go wyciąć i powiesić na ścianie. Gwarantuję, że młody czytelnik będzie nim zachwycony. 


Monika Górka

Paszcze kły szpony

Wydanie: 2019
Autor: Marta Maruszczak
Wydawca: AWM Agencja Wydawnicza
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 48
Wymiary: 21.5×27.5cm

487 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent