Panna Śpieszka czeka na Pana Leniwca. Recenzja książki

Panna Śpieszka czeka na Pana Leniwca recenzja

Katy Hudson to autorka literackich hitów, takich jak Za dużo zimowych zabaw, Za doskonały tort urodzinowy czy Za dużo marchewek. Jej wielbicieli z pewnością ucieszy fakt, że na półkach księgarń pojawił się kolejny tytuł! Tym razem z okładki zerka na nas Emilka, bohaterka książki Panna Śpieszka czeka na Pana Leniwca.

Znajomość Śpieszki z Leniwcem zaowocowała zmianą perspektywy i opanowaniem umiejętności odpoczywania. Jednak przed dziewczynką jeszcze sporo życiowych lekcji. W kolejnej części przygód Śpieszka zaprasza Pana Leniwca nad jezioro. Zniecierpliwiona, irytuje się coraz bardziej, kiedy on zbyt wolno przygotowuje się do wyjścia, a później zachęca do częstych postojów. Rozdrażnienie rośnie i rośnie, aż emocje biorą górę. Na szczęście w pobliżu nadal jest Pan Leniwiec, który o cierpliwości i uważności wie bardzo dużo i chętnie przekazuje Śpieszce wszystkie informacje.

Panna Śpieszka czeka na Pana Leniwca to łagodna opowieść dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, idealna do wspólnego czytania.Panna Śpieszka czeka na Pana Leniwca opinie o książce

Sprawdzi się też jako pierwsza, samodzielna lektura, zachęcająca do zatrzymania się i skierowania uwagi na to, czego doświadczamy w chwili obecnej. Napisana zrozumiałym językiem, przyniesie wiele radości i przemyśleń, a spokojny Leniwiec i tryskająca energią Śpieszka, której entuzjazm przypomina ten dziecięcy, skradną serca czytelników swoją szczerością i życzliwością. Niejednym przyda się też strona poświęcona propozycjom na poradzenie sobie z czasem oczekiwania, tak by nie wpaść w gniew.

Nieodłącznym elementem książek dla dzieci są ilustracje.

Katy Hudson przemyślała je po mistrzowsku, potwierdzając swoje zaangażowanie w dziecięcą literaturę. Piękne, kolorowe i szczegółowe, a przede wszystkim zabawne, pozwalają snuć równoległe opowieści. Uczą również akceptacji i poszerzają horyzonty.

Czasami trudno zapanować nad swoimi emocjami i zrozumieć perspektywę innych, szczególnie gdy bardzo czegoś pragniemy. Panna Śpieszka czeka na Pana Leniwca to publikacja, po którą warto sięgnąć, by wspierać rozwój społeczny i emocjonalny dzieci. Lektura inspiruje do zmian zachowania, a przeżycia bohaterów i poczucie bezpieczeństwa pomagają wypracować umiejętność wyciszenia się.Panna Śpieszka czeka na Pana Leniwca opinie

Eliza Idczak

Panna Śpieszka czeka na pana Leniwca
Katy Hudson
Tytuł oryginału: Waiting On Mr. Sloth
Tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 220×276
Data wydania: 2023-05-17
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Amber

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie