Panna Śpieszka czeka na Pana Leniwca. Recenzja książki
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Panna Śpieszka czeka na Pana Leniwca. Recenzja książki

Panna Śpieszka czeka na Pana Leniwca recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Katy Hudson to autorka literackich hitów, takich jak Za dużo zimowych zabaw, Za doskonały tort urodzinowy czy Za dużo marchewek. Jej wielbicieli z pewnością ucieszy fakt, że na półkach księgarń pojawił się kolejny tytuł! Tym razem z okładki zerka na nas Emilka, bohaterka książki Panna Śpieszka czeka na Pana Leniwca.

Znajomość Śpieszki z Leniwcem zaowocowała zmianą perspektywy i opanowaniem umiejętności odpoczywania. Jednak przed dziewczynką jeszcze sporo życiowych lekcji. W kolejnej części przygód Śpieszka zaprasza Pana Leniwca nad jezioro. Zniecierpliwiona, irytuje się coraz bardziej, kiedy on zbyt wolno przygotowuje się do wyjścia, a później zachęca do częstych postojów. Rozdrażnienie rośnie i rośnie, aż emocje biorą górę. Na szczęście w pobliżu nadal jest Pan Leniwiec, który o cierpliwości i uważności wie bardzo dużo i chętnie przekazuje Śpieszce wszystkie informacje.

Panna Śpieszka czeka na Pana Leniwca to łagodna opowieść dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, idealna do wspólnego czytania.Panna Śpieszka czeka na Pana Leniwca opinie o książce

Sprawdzi się też jako pierwsza, samodzielna lektura, zachęcająca do zatrzymania się i skierowania uwagi na to, czego doświadczamy w chwili obecnej. Napisana zrozumiałym językiem, przyniesie wiele radości i przemyśleń, a spokojny Leniwiec i tryskająca energią Śpieszka, której entuzjazm przypomina ten dziecięcy, skradną serca czytelników swoją szczerością i życzliwością. Niejednym przyda się też strona poświęcona propozycjom na poradzenie sobie z czasem oczekiwania, tak by nie wpaść w gniew.

Nieodłącznym elementem książek dla dzieci są ilustracje.

Katy Hudson przemyślała je po mistrzowsku, potwierdzając swoje zaangażowanie w dziecięcą literaturę. Piękne, kolorowe i szczegółowe, a przede wszystkim zabawne, pozwalają snuć równoległe opowieści. Uczą również akceptacji i poszerzają horyzonty.

Czasami trudno zapanować nad swoimi emocjami i zrozumieć perspektywę innych, szczególnie gdy bardzo czegoś pragniemy. Panna Śpieszka czeka na Pana Leniwca to publikacja, po którą warto sięgnąć, by wspierać rozwój społeczny i emocjonalny dzieci. Lektura inspiruje do zmian zachowania, a przeżycia bohaterów i poczucie bezpieczeństwa pomagają wypracować umiejętność wyciszenia się.Panna Śpieszka czeka na Pana Leniwca opinie

Eliza Idczak

Panna Śpieszka czeka na pana Leniwca
Katy Hudson
Tytuł oryginału: Waiting On Mr. Sloth
Tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 220×276
Data wydania: 2023-05-17
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Amber

512 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent