Pan Mamutko i zwierzęta. Paweł Beręsewicz. Recenzja

Pan Mamutko i zwierzęta recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Ta niepozorna książeczka grzecznie czekała na półce na swoją kolej. W końcu nadszedł ten moment, kiedy zaczęłam recytować córkom zgrabne dialogi, a starsza słuchaczka zaczęła wychwytywać ciekawsze zdania.

„Czy życzy pan byczy?”, „Pan Mamutko, który był wielkim miłośnikiem muzyki, a szczególnie własnej, przy wtórze trzaskających szczap śpiewał rzewne ballady, a pani Mamutko siedziała wpatrzona w ogień i powtarzała sobie w duchu, że śpiew pana Mamutki jest ceną, którą trzeba zapłacić za ciepło kominka” oraz „Ludzie, patrzcie, ale cud: jak mi rosną mięśnie ud!” wyjątkowo wpadły jej w ucho i są powtarzane przy wielu okazjach.

Publikacja zaskakuje właśnie ową niepozornością, bo po puencie pierwszego opowiadania już wiemy, że w każdym kolejnym czeka nas niespodzianka. Nigdy nie wiadomo czy autor nie płata nam figla, snując prostą fabułę i czy za chwilę nie wywróci wszystkiego do góry nogami. Więcej nie zdradzę, by nie psuć niespodzianki. Jedno mogę stwierdzić na pewno: Pan Mamutko potrafi dokonać rzeczy pozornie niemożliwych. I rozśmieszyć w najmniej spodziewanym momencie.

Marta Sikorska
http://ksiazkawdzieci.blogspot.com/

Autor: Paweł Beręsewicz

Ilustrator: Ewa Podleś
Format: 138×195 mm
Objętość: 96 str.
Pierwsze wydanie: 2017
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Skrzat

Zapraszamy do lektury opinii rodziców o innych książkach!

Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent