Pan Cylinderek. Recenzja
UD

Pan Cylinderek. Recenzja

Pan Cylinderek okładka książki dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Margarett Borroughdame przedstawia najmłodszym czytelnikom wierszowaną historię Łysego Felka. Tytułowemu bohaterowi pewnego dnia zaczęła przeszkadzać jego pokaźna łysinka.

Za wszelką cenę starał się ukryć swój kompleks. Jednak ani chodzenie z głową w chmurach, ani chowanie jej pod pelerynę nie przynosiło zamierzonego efektu. Aż u kapelusznika znalazł najlepsze rozwiązanie – piękny, czarny cylinder! Bardzo polubił nowe nakrycie głowy i zaczął czerpać z życia pełnymi garściami – wyprawa na ryby, randka w kawiarni.  Naszego radosnego bohatera od tamtej pory sąsiedzi nazwali Pan Cylinderek.

Autorka w zabawny sposób opisuje zmagania z kompleksami oraz długą drogę do szczęścia Pana Cylinderka. Historia jest doskonałym przykładem tego, jak możemy nasze ułomności przeistoczyć w prawdziwy sukces, bo przecież cylindry stały się krzykiem modowym dla małych i rudych bohaterów książki. Opowiadanie uczy dzieci empatii oraz tego, że nie wolno się poddawać w dążeniu do szczęścia, mimo małych przeciwności losu.

Zaskakująca jest szata graficzna książki. Już na wewnętrznej okładce czytelnicy znajdą przepis z matematycznym wzorem na doskonały cylinderek. Czasem na jednej stronie znajdziemy dużo tekstu lub pojedyncze słowo, ale zawsze ilustracja dopełni całości. A na końcu czeka „To przeczytajmy raz jeszcze”, czyli tekst w całości oraz mała niespodzianka, która nada indywidualnego charakteru całej książce.

Elżbieta Kuźmińska – Mama do Sześcianu

Więcej informacji o książce: mbbooks.eu/ksiazki/zapowiedzi/

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

809 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent