Weleda
Weleda Baby

Pan Cylinderek. Recenzja książki

Pan Cylinderek okładka książki dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 1 min. 🕑
Rymowanka Margarett Borroughdame Pan Cylinderek wydana przez MB Books, to pogodna historyjka okraszona dużą porcją humoru. Opowiada o pewnym panu, który miał wadę, w zasadzie kompleks utrudniający mu życie. Jednak ów pan nie poddał się, ale wpadł na pomysł, jak sobie poradzić z kompleksem i zamiast martwić się z jego powodu, odwrócił od niego uwagę, a nawet spowodował, że zaczął przyciągać innych swoją oryginalnością.

Książeczka niesie z sobą ważne przesłanie dla czytelnika, że zamiast poddawać się losowi, można go przechytrzyć i sprawić, że wada stanie się zaletą. Uczy również, że warto zachować dystans do swojego wyglądu i w ogóle do siebie, bo poczuciem humoru i sprytnymi zabiegami sprawimy, że wady w magiczny sposób znikną. Przede wszystkim znikną z naszej głowy.

Książka skłania do rozmowy i dyskusji na temat walki z przeciwnościami losu, kompleksami i wszelakimi uchybieniami. Kolorystyka książeczki jest intensywna, przyciągająca wzrok, a sam bohater ciekawy i sympatyczny. Przy czytaniu Pana Cylinderka natychmiast poprawiamy sobie humor, a dobry nastrój utrzymuje się jeszcze długo po czytaniu.

Więcej informacji o książce: mbbooks.eu/ksiazki/zapowiedzi/

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

 

174 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent