Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Odkryj Układ Słoneczny! Poznaj nasze sąsiedztwo galaktyczne

Odkryj Układ Słoneczny! Poznaj nasze sąsiedztwo galaktyczne
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Ludzie  badają nasz Układ Słoneczny od tysięcy lat, lecz dopiero w ciągu ostatnich kilku stuleci naukowcy powoli odkrywają, jaki on naprawdę  jest. Jednak nowoczesne technologie pozwalają na coraz więcej – przykładowo na wysyłanie bezzałogowych statków kosmicznych poza Ziemię jako naszych oczu i uszy. Flota robotów kosmicznych znajdująca się w kosmosie bada różnorakie miejsca- począwszy  od Słońca po odległe planety krążące wokół dalekich gwiazd.

Wiadomo już, że we wszechświecie istnieje wiele układów planetarnych podobnych do naszego, z planetami krążącymi wokół gwiazdy macierzystej. Nasz układ planetarny nazywa się układem słonecznym – Słońce to Sol od łacińskiego słowa „solis”.  Układ Słoneczny składa się z gwiazdy – Słońca i wszystkiego, co jest z nią związane grawitacją — a są to planety: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun, planety karłowate, takie jak Pluton, dziesiątki księżyców i miliony asteroid , komety i meteoroidy.

Odkryj Układ Słoneczny! Poznaj nasze sąsiedztwo galaktyczne

 

Poza naszym układem na nocnym niebie jest więcej planet niż gwiazd. Do tej pory odkryto tysiące układów planetarnych krążących wokół innych gwiazd w Drodze Mlecznej, przy czym cały czas znajduje się coraz więcej planet. Uważa się, że większość z setek miliardów gwiazd w naszej galaktyce ma własne planety, a Droga Mleczna jest tylko jedną z około 100 miliardów galaktyk we wszechświecie.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Ziemia jest pod pewnymi względami zaledwie punkcikiem w rozległym kosmosie, jednak mamy tam dużo towarzystwa. Wydaje się, że żyjemy we wszechświecie wypełnionym planetami — siecią niezliczonych gwiazd, której towarzyszą rodziny obiektów, być może niektóre z własnym życiem.

Poznaj nasz Układ Słoneczny – jego eksploracja jeszcze nigdy nie była taka prosta!

Więcej informacji

Monika Konieczny

Monika Konieczny

Na co dzień zabiegana mama nastolatków oraz zaangażowana redaktor od zadań codziennych i specjalnych. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka literatury pięknej (zwłaszcza dziecięcej), muzyki operowej i filmowej oraz podróży małych i dużych. Niedawno odkryła nową pasję - ogród, w którym bez przerwy coś kopie, sadzi i przesadza, by świat był piękniejszy i bardziej kolorowy.

monikak@miastodzieci.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent