Weleda
Weleda Baby

Niesamowite nasionka. Recenzja książki

Niesamowite nasionka recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Sięgając po ten tytuł, aż chce się zapytać: „co ty wiesz o nasionkach?” Mają różne kształty i rozmiary, dają życie nowym roślinom, część z nich może służyć jako pożywienie, ale czy jest to materiał na książkę? Okazało się, że jest. I to na tyle wdzięczny by nie można się było od lektury oderwać. Chyba jeszcze nie trzymałam w rękach książki, która w tak przyjemny sposób przekazywałaby wiedzę o pozornie nieciekawej dziedzinie.

Wiecie, czym jest karpologia?

I że kotewka orzech wodny służył ludziom do walki ze złodziejami, a gałka muszkatołowa została umieszczona na fladze Grenady? To tylko niektóre z wielu niesamowitych ciekawostek. W trakcie czytania Niesamowitych nasion spojrzeliśmy inaczej na świat, który nas otacza. Kuchnia stała się wielkim skarbcem pełnych przeróżnych nasion, których koniecznie trzeba było spróbować, mimo że wcześniej dziewczynki omijały je szerokim łukiem. Większości z nich nawet nie podejrzewały o bycie nasionami. Szukały, smakowały, odkrywały, ale nadal ziarna kukurydzy zajmują pierwsze miejsce na podium. Zastanawiamy się tylko nad tym, w jaki sposób tłoczy się olej z pestek malin lub truskawek.Niesamowite nasionka opinie o książce

Ewa Podleś tworzy niesamowite ilustracje, pełne kolorów i pozytywnej energii sprawiających, że dziecięce buzie uśmiechają się od ucha do ucha.

Mogłabym Wam zdradzić, czego jeszcze dowiecie się z lektury, ale najlepiej sami sprawdźcie. Nam towarzyszy na każdej mniejszej i większej wyprawie a kolekcja nasion niepokojąco rośnie. Pestki owoców, trawy, nasiona kwiatów, przyprawy i wiele, wiele innych. Polecamy nie tylko na wakacje.

Niesamowite nasionka
Autor: Ewa Podleś
Ilość stron: 36
Oprawa: twarda
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Dwukropek

848 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent