Niedźwiedź, pianino, pies i skrzypce – recenzja książki
UD

Niedźwiedź, pianino, pies i skrzypce – recenzja książki

Niedźwiedź, pianino, pies i skrzypce - pięknie ilustrowana książka o przyjaźni
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Niedźwiedź, pianino, pies i skrzypce to kontynuacja historii z Niedźwiedź i pianino, która kilka lat temu została wydana przed Zieloną Sowę. Niedźwiedzia i pianino mieliśmy okazję kiedyś czytać, choć ilustracje miały w sobie wiele uroku, to fabuła nas nie porwała. Czy tym razem będzie podobnie?

Zdecydowanie nie! Ta opowieść nas zaangażowała i wzruszyła. Niedźwiedź, pianino, pies i skrzypce to książka, do której syn wielokrotnie wraca. Fantastyczne ilustracje wspaniale oddają klimat opowieści, jednak to wątek przyjaźni i pasji jest tym, co nas zachwyciło.

Tytułowy pies, to Hugo, który od lat żyje w przyjaźni ze starszym panem – Hektorem. Leciwy skrzypek popada w ogromny smutek i niechęć, starość daje mu się we znaki. Pies nie może zrozumieć, jak jego przyjaciel mógł porzucić pasję i sam zaczyna grać na skrzypcach. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze sławnego niedźwiedzia, który zaprasza go do swojej kapeli. Przyjaciele rozstają się… Ta część to ogrom emocji, które są świetnie opisane. Czujemy tu zazdrość i lęk Hektora, radość i oczekiwanie Hugona, a potem tęsknotę obojga. Historia jednak wspaniale się kończy, ukazując siłę przyjaźni.

Niedźwiedź, pianino, pies i skrzypce to książka dedykowana (według opisu na okładce) dzieciom od lat czterech. Jest idealna do przeczytania na jeden raz, a bogate w detale ilustracje zachęcają do samodzielnego przeglądania książki. Naszym zdaniem to bardzo angażująca opowieść, pełna emocji i ciepła. Mimo, smutnych, przejmujących momentów zakończenie jest krzepiące i pozytywne. Przyjaciele nie tylko się godzą, ale obaj spełniają też swoje największe marzenia.

Ewelina Zielińska

Niedźwiedź, pianino, pies i skrzypce
autor: David Litchfield
ilustrator: David Litchfield
Wydawnictwo Zielona Sowa
s. 40
format: 200×288
Wiek: 4+

595 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent