Najlepsze monitory do nauki

Najlepsze monitory do nauki

Dzieci coraz częściej w szkole programują na komputerze. Oferta monitorów jest na tyle duża, że dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Jednym z elementów jest monitor. Jego jakość jest bardzo ważna, gdyż przez cały czas pracy z komputerem dziecko patrzy na monitor komputerowy. Dlatego należy tak go wybrać, aby nie był szkodliwy dla wzroku młodego człowieka.

Jak wybrać odpowiedni monitor dla dziecka?

Monitory komputerowe powinny być ergonomiczne,czyli możliwe do dostosowania. Inną charakterystyką będzie bezpieczeństwo dla wzroku,dlatego dobrze wybrać modele z redukcją niebieskiego światła. Należy zwrócić uwagę na przekątną ekranu, najlepiej, aby przekątna ekranu wynosiła między 25, a 27 cali. Dobrze wybrać dobrą rozdzielczość ekranu, najlepiej Full HD. Inną cechą dobrego monitora jest częstotliwość odświeżania obrazu,tutaj najlepiej, aby miał 60 Hz. Istnieją także monitory gamingowe, które przydadzą się idealnie dla graczy. Jakość obrazu powinna być idealna, dlatego jasność i kontrast powinny być dobrze ustawione. Ciekawe modele monitorów znajdziemy na stronie: https://www.neo24.pl/komputery/monitory.html.

Parametry monitorów odpowiednich dla dzieci

Najpopularniejszym rozmiarem są urządzenia o przekątnej od 25 do 27 cali. Istotnym parametrem jest rodzaj matrycy. Można spotkać trzy typy matrycy: IPS, VA oraz TN. Matryca IPS jest idealnym wyborem do programowania dla dzieci. Są to matryce, które cechują się szerokim kątem widzenia oraz bardzo dobrze oddanymi kolorami. Dobrze wziąć pod uwagę czas reakcji matrycy, typ matrycy, częstotliwość odświeżania, proporcje ekranu, format ekranu czy wbudowane głośniki.

Rozdzielczość decyduje o tym, jak gęsto są rozstawione piksele na ekranie. Ekrany LCD nie radzą sobie z rozdzielczościami innymi niż ta, która odpowiada fizycznej liczbie pikseli, z których zbudowany jest wyświetlacz. Dlatego często używa się ich wyłącznie z jedną (natywną) rozdzielczością. W obecnej chwili najpopularniejszą rozdzielczością jest Full HD – czyli 1920 x 1080 pikseli.

Monitory 27 cali

Obecnie najpopularniejsze są monitory o proporcjach 16:9 i taki właśnie format dominuje w panelach dostępnych w tej kategorii. Ze względu na uniwersalność, proporcje 16:9 świetnie sprawdzają się zarówno podczas seansów filmowych, jak i przy pracy z kilkoma aplikacjami jednocześnie.  Zakrzywiony ekran to inna ciekawa opcja, ekran o takiej przekątnej pozwoli Ci jeszcze głębiej zanurzyć się w wyświetlanym obrazie. Monitory Samsung 27 cali są najlepszym wyborem na rynku.

Zabieram dzieci z sieci

Kurs dla rodziców cyfrowych dzieci

Nauka zdalna spowodowała, że twoje dziecko nie odchodzi od komputera nawet w wolnym czasie? Czujesz się bezsilny jako rodzic? Nie wiesz, gdzie wytyczyć granice i jak je egzekwować? Chciałbyś nawiązać z dzieckiem konstruktywny dialog na temat używania mediów elektronicznych?

Ten kurs jest właśnie dla ciebie!

 

 

Materiał promocyjny
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie