7 oryginalnych prezentów na Dzień Nauczyciela

Prezenty na Dzień Nauczyciela
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

Ale co zrobić, żeby nasze podziękowanie nie było kolejną zwykłą rzeczą kupioną w sklepie za składkowe pieniądze? Mamy kilka pomysłów, które wychowawca Waszych dzieci na pewno doceni, nie czując się przy tym skrępowany.

Przybory szkolne dla nauczyciela

W moim ulubionym filmie “Masz wiadomość” Tom Hanks pisze do Meg Ryan: “Czyż Nowy Jork nie jest piękny jesienią? Aż mam ochotę kupować przybory szkolne. Wysłałbym ci  bukiet świeżo zatemperowanych ołówków, gdybym znał Twój adres”. Czy nie jest to wspaniały pomysł na prezent? No i można to zrobić na wiele sposobów – tylko zobaczcie!

bukiety ołówkowe

Na doniczce, w której kredki/ołówki będą miały główki z kwiatów,  możecie napisać coś miłego, np.: „W klasie pani Marii dzieci rozkwitają”, a za pomocą pisaka do CD każdy ołówek czy kredka może zostać podpisana przez dziecko. Również firmy poligraficzne wydrukują dowolny tekst na ołówkach.

kredki ołówki

Inne pomysły na personalizację, to dekoracja w postaci doklejonego zdjęcia, narysowanej przez każde dziecko postaci, podpisanego zwierzątka/owocu, itp.

Oczywiście pozostając w temacie przyborów, mogą to też być temperówki, mazaki, zakreślacze, bloczki post-it notes… Tego nigdy nie za wiele, zwłaszcza w nauczaniu początkowym! Wystarczy ładne, oryginalne opakowanie i prezent gotowy!

Oryginalne stempelki do prac domowych

Ocenianie pracy uczniów wymaga od nauczyciela wiele wysiłku. Pomóżmy mu w tym wręczając spersonalizowane pieczątki, którymi będzie mógł „podpisywać” prace swoich podopiecznych. W tej chwili firmy wykonujące pieczątki poradzą sobie z każdym projektem! Może to być buźka, zwierzątko, chmurka z tekstem (np. „Pani Kasia uważa, że moja praca jest super!”). Zróbcie burzę mózgów i na pewno uda się Wam wymyślić fantastyczne projekty!

Karta podarunkowa dla nauczyciela

Jeśli czasu jest mało, a wydaje się Wam, że własnoręcznie wykonany prezent nie zda egzaminu, pomyślcie o karcie podarunkowej. Może być jedna albo kilka – wtedy również można zrobić z nich mały bukiecik. Nasz pomysł to przedpłacona karta do Empik, do kawiarni (najlepiej w pobliżu szkoły lub miejsca zamieszkania nauczyciela), do kina, do drogerii (np. Sephora czy Rossmann), do sklepów z artykułami wyposażenia domu (np. Home&you, Duka).

Kawa lub herbata oraz ładny kubek

Możecie również podarować nauczycielowi elegancki zestaw kawy lub herbaty. Zbliżają się chłodne dni – różne rodzaje zimowej aromatycznej herbaty na pewno będą mile widziane. A jeszcze bardziej, jeśli każdy łyk będzie przywodził na myśl miłe chwile i przypominał, że maluchy kochają i doceniają swojego wychowawcę – warto więc dołączyć spersonalizowany kubek. Wybierzcie ładny, jednokolorowy i sami zaprojektujcie nadruk, który sprawi nauczycielowi radość. Kubek tradycyjny z powodzeniem może być zastąpiony przez termiczny. Na pewno uda się znaleźć firmę poligraficzną, która wykona każdy nadruk.

kubek dla nauczyciela

Foto-książka ze wspomnieniami ze szkoły

Jeśli to nie jest Wasz pierwszy rok z danym nauczycielem, możecie również pomyśleć o foto-książce. Unikajcie zdjęć w ramkach, nauczyciel też człowiek i na pewno ma w domu ograniczone miejsce na trzymanie takich rzeczy na widoku. Książkę ze zdjęciami z klasowej wycieczki czy imprezy szkolnej może umieścić wśród zwykłych książek i od czasu do czasu wyciągać, aby pooglądać i powspominać. Takie książki można ławo zaprojektować i zamówić w internecie. Mogą to być nie tylko zdjęcia, ale też osobiste teksty dzieci i rodziców, które sprawią nauczycielowi radość.

Personalizowane czekoladki

Producenci czekolady oferują nie tylko zwykłe, ale też spersonalizowane bombonierki. Możecie zlecić wydrukowanie na opakowaniu zdjęcia lub tekstu. Czekoladki zostaną zjedzone, a pudełko zostanie i nauczyciel będzie mógł wykorzystać go na przykład na trzymanie na biurku klasowych „skarbów”. Mogą to być opakowania kartonowe (takie oferuje np. Chocolissimo) lub drewniane w różnych rozmiarach (np. Mountblanc).

czekoladki mountblanc

Pojemniczek z miłymi słowami

Przygotujcie jakiś piękny pojemnik (np. udekorowany stylizowany słoik) i niech każde dziecko włoży do niego ozdobioną przez siebie karteczkę, na której napisze, dlaczego ceni swojego nauczyciela/dlaczego lubi być w tej klasie/jakie ma miłe wspomnienie związane z nauczycielem. Uwierzcie, że najwięcej wzruszeń dostarczy nauczycielowi świadomość, że jest dla dzieci kimś ważnym, kimś, kto na zawsze pozostanie w sercach swoich wychowanków.

A może kolorowanka z dedykacją jako upominek?:)

Barbara Krawczyk

Twarda z niej sztuka – przeżyła szkołę muzyczną córki w klasie skrzypiec. Widziała wszystkie filmy i seriale świata – i ciągle nie ma dość. Wielbicielka miast(a) i niezwykle zaangażowana właścicielka upartego teriera. Specjalizuje się w mediach społecznościowych i prowadzi nasz bratni portal stressfree.pl.

basia@miastodzieci.pl