UD

Na tropie angielskich słówek. Recenzja książki

Na tropie angielskich słówek - książka obrazkowa dla dzieci do nauki angielskiego
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Kapitan Nauka znów atakuje wiedzą! Tym razem atakuje po angielsku, czyli wiedzą o angielskich słówkach i zwrotach.

Książka Na tropie angielskich słówek oprócz dyskretnej fabuły posiada genialne ilustracje i prawdziwą bombę w postaci mnogości wyrazów i zwrotów do przyswojenia. Najfajniejsze jest to, że ilustracje doskonale korespondują z tekstem i dziecko zapamiętuje zwroty kojarząc je z ilustracjami. Książka utrzymana jest w aktualnie panującym trendzie maksimum ilustracji, minimum tekstu i proponuje łatwy sposób na skuteczne przyswajanie wiedzy. Włączenie się rodzica jest tutaj niezbędne, chociażby z powodu ćwiczenia wymowy. Rodzic z pomocą książki może z powodzeniem odegrać rolę nauczyciela angielskiego wciągając dziecko w historie przedstawiane na kartach książki. Z resztą wcale nie trzeba się trzymać tylko słówek tutaj proponowanych. Można je spokojnie poszerzać o nowe.

Lektura pozwala na poznanie wielu słów i zwrotów angielskich o różnej tematyce, a oprócz tego wciąga czytelnika w opowiadania przedstawione na poszczególnych planszach, pobudza jego wyobraźnię i kreatywność, pozwala na tworzenie alternatywnych opowiadań.

Na tropie angielskich słówek można czytać wielokrotnie, a za każdym razem, dzięki uniwersalności publikacji, można ją inaczej odbierać. Zróżnicowana tematyka pod względem szczegółowości sprawia, że podążanie tropem angielskich słówek jest doskonałe zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci szkolnych.

Duży format, grube, tekturowe okładki pozwalają na długie użytkowanie książki, a jedenastu ilustratorów, którzy pracowali nad nią gwarantuje niebanalną oprawę graficzną i przyjemne wrażenia estetyczne.

Więcej informacji o książce Na tropie angielskich słówek na stronie  KapitanNauka.pl

571 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent